۱۷ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 82023295
۰ نفر
نمایشگاه 12 عكاس زن ایرانی و اسپانیایی در مادرید

مادرید- ایرنا- 12 عكاس برجسته زن اسپانیایی و ایرانی نمایشگاه «نگاه های همسو؛ ایران و اسپانیا: عكاسانی‌ در آینه»، آثار خود را به صورت زوجی با موضوع های از پیش تعریف شده به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا ، انجمن MED-OCC (مخفف خاورمیانه - غرب) كه بیش از 15 سال پیش شكل گرفت، معتقد بود كه اشتیاق های هنری و فرهنگی‌ بسیاری بین مردم كشورهای مختلف در عصر كنونی به رغم عدم شناخت متقابل هم وجود دارد.
«زارا فرناندز د مویا» یكی‌ از مدیران این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه نگاه های همسو؛ ایران و اسپانیا: عكاسانی‌ در آینه، نخستین هم گروهی بین زنان آفریننده هنر ایرانی و اسپانیایی در این عرصه است كه بدون هیچ تردیدی شوق و ذوق آنان شگفت آور می باشد.
وی اظهار كرد: بینندگان با مرور آثار نمایشگاه می‌ توانند دریابند كه چگونه 12 عكاس زن نگاه های هم راستا دارند و هنرمندان برتری هستند و یك نمایشگاه بسیار زیبا و پر از داستان ها و چشم اندازها ارائه می‌ دهند.
در نمایشگاه مادرید براساس تعریف یك موضوع واحد یا نگاه موازی برای دو عكاس (زوجی) آثار «غزاله هدایت و مایته ویئتا»، «گوهر دشتی و ایزابل مونیوز»، «نیوشا توكلیان و ماریا زارازوا»، «رعنا جوادی و آمپارو گاریدو»، «هنگامه گلستان و كریستینا گارسیا رودرو»، «شادی قدیریان و سوله داد كوردوبا» به نمایش گذاشته شده است.
موضوع عكاسی گوهر دشتی و ایزابل مونیوز: نگرشی متحد در مورد یك ایران بیابانی و تقریبا رویایی، مكانی ناشناخته در بم.
موضوع عكاسی نیوشا توكلیان و ماریا زارازوا: چشم اندازهای شهری ، تصاویر ساكت و تاریخی شكنندگی ، تنهایی .
موضوع عكاسی رعنا جوادی و آمپارو گاریدو: استفاده استعاری از كاغذ های روشن و رنگ هایی‌ كه سفری در زمان و تاریخ است.
موضوع عكاسی هنگامه گلستان و كریستینا گارسیا رودرو: جشن و آداب و رسوم سنتی ، عروسی، گزارش ها از زندگی‌ خانوادگی و روزمره.
موضوع عكاسی غزاله هدایت و مایته ویئتا: از قطعات استعاری كه به نظر می‌ رسد از حریم شخصی‌ با چشم اندازهای طبیعی یا معماری پیام رسانی می كنند، استفاده شده است.
موضوع عكاسی شادی قدیریان و سوله داد كوردوبا: استفاده از منابع نور، فضای خیالی و شبكه های تمثیلی در دنیای زنان.
این نمایشگاه كه با تلاش شهرداری مادرید و انجمن فرهنگی‌ مدیترانه غربی با همراهی آژانس اسپانیایی همكاری های بین المللی توسعه، وزارت فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش اسپانیا، بنیاد سه فرهنگ مدیترانه، اداره آموزش و پرورش و مركز عكاسی ایالت آندالوسیا، مركز فرهنگی‌ پرسپولیس مادرید، خانه آسیا، دانشكده ادبیات دانشگاه كومپوتنسه مادرید و دانشگاه علامه طباطبایی در مركز كنده دوكه برگزار شده است تا 26 اردیبهشت ادامه دارد.
اروپام *4*491**1516

سرخط اخبار جهان