اعطاي 10 بورس دكتري به دو دانشگاه عراقي

تهران-ايرنا- رئيس دانشگاه شهيد بهشتي به همراه هياتي از دانشگاه هاي عراق بازديد كرد كه در اين بازيد طرفين موافقت كردند 10 بورس دوره دكتري از طرف دانشگاه شهيد بهشتي به دانشگاه هاي كربلا و كوفه اهدا شود.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، محمد مهدي طهرانچي رئيس دانشگاه شهيد بهشتي در راستاي اجراي سياست‌هاي همكاري‌هاي بين المللي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي دانشگاه شهيد بهشتي با دانشگاه‌هاي برتر كشورهاي همسايه و منطقه، به همراه هيأتي از دانشگاه‌هاي كوفه، كربلا و مراكز علمي و پژوهشي و اماكن فرهنگي و مذهبي و عتبات متبركه بازديد كرد.
در اين سفر، هيأت دانشگاه شهيد بهشتي با هيات‌ رئيسه دانشگاه‌هاي كوفه و كربلا، مسئول مركز مطالعات و اسناد امام حسين (ع) و سفير جمهوري اسلامي ايران ملاقات و گفت و گو كردند.
طي مذاكراتي كه هيأت دانشگاه با دانشگاه كوفه داشت، طرفين توافق كردند، پنج بورس دوره دكتري از سوي دانشگاه شهيد بهشتي اهدا شود و دانشگاه شهيد بهشتي از تربيت نيروي متخصص مورد نياز در رشته مهندسي معماري و شهرسازي حمايت و پشتيباني كند.
همچنين دفاتر نمايندگي مشترك در دانشگاه هاي كوفه و شهيدبهشتي براي پيگيري و تحقق مفاد تفاهم نامه فيمابين ايجاد شود.
دانشگاه هاي مذكور در تأسيس دوره هاي تحصيلات تكميلي خصوصا رشته هاي بيوتكنولوژي و نانوتكنولوژي در دانشگاه كوفه همكاري لازم را داشته باشند.
از ديگر توافقات طرفين مي توان به اجراي پروژه هاي مشترك علمي، همكاري مشترك در اجراي طرحهاي تحقيقاتي كه منتج به توليد و رفع نيازهاي جامعه و درآمدزايي براي طرفين باشد، اشاره كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه شهيد بهشتي در ادامه سفر، هيأت مذكور طي ديداري كه با اعضاي هيأت رييسه دانشگاه كربلا داشتند، در موارد زير به توافق رسيدند:
عقدتفاهم نامه با دانشگاه كربلا در زمينه همكاريهاي آموزشي، ايجاد مركز مشترك پژوهشي و مشاوره اي، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري اردوهاي مشترك فرهنگي و علمي، برگزاري دوره‌هاي دانش‌افزايي توسط دانشگاه شهيد بهشتي براي اساتيد دانشگاه كربلا، همكاري در ايجاد يك نشريه مشترك علمي بين‌المللي، همكاري در برگزاري كنفرانسها، سيمنارها و طرح‌هاي تحقيقاتي مشترك، همكاري در راه‌اندازي گروه آموزشي مهندسي معماري و ايجاد دفاتر نمايندگي در دانشگاه‌هاي كربلا و شهيد بهشتي و اهداء پنج بورسيه دوره دكتري از سوي دانشگاه شهيد بهشتي.
فراهنگ**9187**1027