۱۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۲:۳۲
کد خبر: 82020269
T T
۰ نفر
پایانه مرزی بازرگان در رتبه دوم مرزهای صادراتی كشور قرار گرفت

ارومیه - ایرنا - مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: پایانه مرزی بازرگان در بین پایانه های مرزی و زمینی كشور از لحاظ صادرات در رتبه دوم قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، جابر اكبرپور روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: پایانه بازرگان یكی از پایانه های مهم كشور و هم مرز با كشور تركیه است كه در ورود و خروج كالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیت جایگاه مهمی در تجارت خارجی كشور دارد.
وی افزود: در سال 94 از پایانه مرزی بازرگان بیش از 283 هزار دستگاه كامیون تردد كرده است كه این میزان تردد كامیون نسبت به سال ماقبل یك درصد افزایش دارد.
اكبرپور بیان كرد: از این میزان 35 هزار دستگاه كامیون ترانزیت بار خروجی بوده كه انواع كالا از جمله مواد پتروشیمی و پوست گاو از كشورهای آسیای میانه بارگیری و به كشورهای اروپایی جا به جا كرده است.
وی اضافه كرد: در همین مدت 43 هزار دستگاه كامیون نیز ترانزیت ورودی بوده كه نزدیك به 750 هزار تن انواع كالا از جمله مصالح ساختمانی و ابزار آلات را از كشورهای اروپائی بارگیری و به مقصد كشورهای آسیانه میانه حمل كرده است.
مدیر پایانه مرزی بازرگان همچنین گفت: پارسال از این پایانه مرزی بیش از یك میلیون و 113 نفر مسافر نیز تردد كردند.
پایانه مرزی بازرگان در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده و از پایانه های موثر در ورود و خروج كالا و مسافر در كشور به شمار می رود.
2077/7128/1905
۰ نفر