نجات دو فرد محاصره شده در سيلاب شاهين دژ توسط امدادگران هوايي هلال احمر

اروميه- ايرنا- مدير جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: دو فرد گرفتار شده در ميان سيلاب شهرستان شاهين دژ پس از23 ساعت تلاش امدادگران و ناجيان اين جمعيت توسط تيم امداد هوايي نجات يافتند.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربي، عباس سيد زكريائي با اشاره بارش هاي چند روز اخير در شمال‌ غرب كشور افزود: به علت اين بارش ها شاهد جاري شدن سيل در بعضي مناطق آذربايجان غربي از جمله توابع شهرستان شاهين ‌دژ بوديم كه اين امر موجب گرفتار شدن دو نفر در ميان آب هاي خروشان شد.
وي اظهار كرد: از روز چهارشنبه در پي اطلاع جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي از گرفتار شدن دو نفر در ميان سيلاب جاري در باغات شهرستان شاهين دژ سه تيم عملياتي هلال احمر متشكل از يك گروه شناسايي، يك اكيپ امداد و نجات در سيلاب و يك تيم امداد و نجات در كوهستان به منطقه حادثه اعزام و بنا به گفته شاهدان محلي و اطلاعات كسب شده از خود مفقودان عمليات تجسس آغاز و محل آنها شناسايي شد.
زكريائي گفت: پس از شناسايي محل حادثه، دو تيم امداد و نجات اين جمعيت تلاش‌هاي زيادي را براي انتقال و نجات اين افراد انجام دادند و روش‌هاي ممكن از جمله ايجاد سيستم تيرول يا عبور با قايق را بررسي كردند كه به علت شرايط خاص و فاصله حدود 700 متري هيچ روشي جوابگو نشد و تنها راه ممكن انتقال هوايي تشخيص داده شد.
وي اضافه كرد: با هماهنگي هاي به عمل آمده بالگرد جمعيت هلال احمر بعد از پايداري نسبي وضعيت جوي به همراه تيم مجهز امداد هوايي و نجات گران تخصصي امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد.
زكريائي افزود: پس از 23 ساعت تلاش عوامل امدادي، در نهايت با رسيدن بالگرد امدادي هلال احمر به محل حادثه اين دو فرد كه بر پشت بام خانه موجود در ميان باغات آن منطقه پناه برده بودند، توسط نجات گران بالگرد هلال احمر نجات يافته و به منطقه امن انتقال داده شدند.
وي ادامه داد: هموطنان مي توانند در صورت قرار گرفتن در هر نوع وضعيت اضطراري از جمله انواع حوادث و سوانح جاده اي، دريايي و كوهستاني با شماره 112 مركز پاسخگويي به حوادث سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر در سراسر كشور تماس حاصل كنند.
به گزارش ايرنا، طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند ماه سال جاري آغاز شده و تا 15 فروردين ماه سال 95 ادامه دارد.
در طول اجراي طرح نوروزي 28 پايگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سيار و 22 پست ايمني و سلامت مسافران در جاده ها، مبادي ورودي شهرها و نقاط پرتردد آذربايجان غربي آماده ارائه خدمات است.
شبك 7126 /1905 / 1064