۱۲ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۴۵
کد خبر: 82017667
۰ نفر
كشته شدن ده نفر در حمله انتحاری الشباب در سومالی

تهران – ایرنا- مسئولان امنیتی سومالی اعلام كردند، در پی حمله یك عامل انتحاری وابسته به گروه تروریستی الشباب در مركز این كشور ده نفر كشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی حمله انتحاری كه گروه تروریستی الشباب مسئولیت آن را برعهده گرفت، در منطقه «بلاد بنط» ده نفر كشته شدند.
منابع امنیتی این كشور گزارش دادند كه عامل انتحاری این حمله، كاروان حامل
«سعید علی» مقام محلی برجسته در شهرك «جالكایو» را هدف قرار داده بود و هنگام سوار شدن او به خودروی خود با نزدیك شدن به او خود را منفجر كرد.
این منابع افزودند: سعید علی و تعدادی از همراهان او كشته شدند.
براساس این گزارش، این حمله در نزدیكی یكی از هتل های این كشور صورت گرفت كه در نتیجه ان شماری از مسافران این هتل زخمی شدند.
در حملات شامگاه چهارشنبه افراد مسلح ناشناس به یك مینی بوس حامل كارگران در موگادیشو پایتخت سومالی، شش نفر از جمله دو تبعه كشور تركیه كشته شدند.
هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
سومالی عرصه فعالیت گروه تروریستی الشباب است كه شاخه القاعده به شمار می رود و وارد درگیری های سنگینی علیه دولت مركزی سومالی شده و بسیاری از فعالیت های انسانی سازمان ملل متحد در این كشور را به حالت تعلیق درآورده است.
آمریكا در سال 2008، گروه الشباب را در لیست گروه های تروریستی قرار داد و تحریم هایی را علیه این گروه در سومالی به اجرا گذاشت.
الشباب كه خواستار اعمال قوانین خاص مذهبی خود در سومالی است، به طور معمول مقام های دولتی و قانونگذاران این كشور را هدف قرار می دهد.
هرچند تروریست های الشباب از شهرهای مهم سومالی بیرون رانده شده اند، اما حمله های مرگبار آن ها در مناطق مختلف این كشور ادامه دارد.
نیروهای اتحادیه آفریقا، مقام های دولتی و اتباع خارجی از اهداف این حملات هستند.
این درحالی است كه سخنگوی دولت محلی سومالی روزسه شنبه اعلام كرد: در تازه ترین عملیات ضدتروریستی نیروهای امنیتی این كشور، بیش از یكصد مظنون به اتهام طراحی حملات تروریستی، در منطقه «هودان»بازداشت شدند.
خاورم**9366**1144

سرخط اخبار جهان