آشنا: پایان دوران سفرهای خارجی بی حاصل و دور همی/سفر رئیس جمهوری به پاكستان آغاز بازسازی پلهایی كه نیاز به تعمیر داشت

تهران-ایرنا- مشاور فرهنگی رئیس جمهوری با تاكید بر اینكه دوران سفرهای خارجی بی حاصل وو دورهمی چند سالی است كه تمام شده است، گفت: سفر رئیس جمهوری ایران به پاكستان آغاز بازسازی پلهایی است كه مدت‌ها بود نیاز به تعمیر داشت.

حسام الدین آشنا كه در ملاقاتها و مذاكرات سفر رئیس جمهوری به پاكستان حضور داشت روز دوشنبه در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در خصوص اینكه برخی رسانه ها ادعا كرده اند كه سفر ریاست جمهوری به پاكستان ثمرات چندانی نداشته است، این مطلب را مطرح كرد.
وی افزود: متاسفانه نفوذپذیری برخی رسانه های خاص از طراحی‌های اتاق های فكر انگلیسی تا حدی است كه بلافاصله از نوشته یك جدایی طلب نشان دار در سایت فیلتر شده بی بی سی و یك گزارش سعودی ساخته گازی نتیجه می گیرند سفر كم نظیر رئیس جمهوری كشورشان به پاكستان بی حاصل بوده است و آن را در میان عموم انتشار می دهند .
رئیس مركز بررسی های استراتژیك ریاست جمهوری ادامه داد : تا به حال به این حد از نفوذ پذیری باور نداشتیم، ولی متاسفانه شاهد آن هستیم كه تلاش پاكستان برای بازسازی روابط راهبردی با ایران و آمادگی ایران برای بازپس گیری منافع و مصالح خود در زیر سایه سنگین غرض ورزی های كوته نظرانه داخلی و بازی های خطرناك سعودی – صهیونی نادیده گرفته می شود.
وی تصریح كرد: پاكستان برای تكمیل خط لوله خود تا مرز ایران انگیزه هایی فراتر از كمك مالی ایران دارد و تضمین امنیت انرژی پاكستان مساله‌ای فراتر از انتقال گاز از مسیر تركمنستان- افغانستان یا حمل با كشتی از قطر است.
مشاور رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: بگذارید در یك كلام عرض كنم دوران سفرهای خارجی بی حاصل و دورهمی چند سالی است كه تمام شده است.
آشنا تاكید كرد: آثار امنیتی این سفر در كوتاه مدت و آثار اقتصادی آن در میان مدت ظاهر می شود ولی آثار فرهنگی آن تا دراز مدت باقی خواهد ماند.
سیام**1497**1429
۰ نفر