شمخانی: تبریك برای آزاد سازی تدمر/ایران به پشتیبانی كامل خود از سوریه و مقاومت ادامه می دهد

تهران - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیروزی ارتش و نیروهای مردمی سوریه در نبرد با گروه های تروریستی و بازپس گیری شهر تاریخی تدمر را تبریك گفت.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی در پیام تبریك خود به بشار اسد رییس جمهوری سوریه خاطر نشان كرد: عزم و اراده واقعی ملت، دولت و ارتش سوریه برای پاكسازی سرمین های اشغال شده توسط گروه های تروریستی و تكفیری مورد تحسین و افتخار است و این فداكاری ها و رشادت ها در تاریخ منطقه ثبت خواهد شد.
وی تصریح كرد: در این مسیر دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به پیشتیبانی كامل خود از سوریه و محور مقاومت ادامه خواهند داد.
شمخانی با اشاره به فراگیر و جهانی بودن تهدیدات داعش، سوریه را خط مقدم مبارزه با تروریسم دانست و تاكید كرد: سازمان های بین المللی و كشورهای مدعی می بایست به جای تطهیر وجهه برخی گروه های تروریستی و شركت دادن آنها در گفت و گوهای صلح، تلاش خود را بر حمایت از دولت سوریه و مبارزه واقعی با تروریسم متمركز كنند.
وی خاطرنشان كرد: امید است با بیرون راندن تروریسم و بازگرداندن آرامش و ثبات به سوریه، شاهد رشد و بالندگی این كشور در عرصه جهانی و ارائه الگویی موفق از ایستادگی در برابر توطئه ها و جنگ های نیابتی باشیم.
سیام**9132**1429