امیری: استنباط حقوقی ما درباره ابطال آرای منتخب سوم اصفهان با شورای نگهبان متفاوت است

تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر كشور گفت: برداشت و استنباط حقوقی ما با استنباط شورای نگهبان در خصوص ابطال آرای منتخب سوم اصفهان متفاوت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسینعلی امیری روز دوشنبه در حاشیه مراسم ترحیم والده همسر رییس جمهوری در جمع خبرنگاران درباره ابطال آرای یكی از منتخبان اصفهان در مجلس دهم افزود: البته این موضوع در دست پیگیری است.
وی در خصوص علت باطل شدن آرای منتخب سوم این شهر گفت: این را از شورای نگهبان بپرسید.
امیری در خصوص این كه آیا شورای نگهبان دلایل این ابطال را به وزارت كشور اعلام كرده است یا خیر؟ گفت: به وزارت كشور چیزی اعلام نشده است.

** صحت انتخابات مجلس فقط در 4 حوزه هنوز تایید نشده است
قائم مقام وزیر كشور درباره تایید صحت انتخابات مجلس در حوزه های مختلف نیز یادآورشد: شورای نگهبان صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی را در تمام حوزه‌ها به جز چهار حوزه تایید كرد.
وی در پاسخ به این پرسش كه صحت انتخابات در كدام حوزه ها هنوز تایید نشده است، افزود: شورای نگهبان تاكنون صحت انتخابات را در تمام حوزه‌ها به جز چهار حوزه شامل ماكو، بویراحمد و دهلران را تایید كرده است.
وی همچنین درباره مسائل پیش آمده در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اصفهان توضیح داد: در این مورد اختلاف نظر حقوقی وجود دارد، نظر شورای نگهبان ابطال آرا است كه اعلام شده است.
امیری در پاسخ به این پرسش ایرنا كه نظر وزارت كشور در این مورد چیست نیز گفت: باید صبر كنیم.
قائم مقام وزیر كشور درباره مرحله دوم انتخابات مجلس هم خاطرنشان كرد كه مرحله دوم این انتخابات روز جمعه 10 اردیبهشت در 21 استان برای تعیین نمایندگان 69 كرسی مجلس برگزار می شود.
سیام/6084/ 1058/ 3063 / 9132/1429