روحانی: تمركز دولت در سال 95 شتاب و هم افزایی در روند اجرای اقتصاد مقاومتی است

تهران-ایرنا- رییس جمهوری در دیدار نوروزی با جمعی از كارگزاران قوا و مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی كشور اعلام كرد كه دولت مصمم است در سال 1395 برنامه های خود را برای تحقق سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی، با شتاب بیشتری در فرصت پسا تحریم ادامه دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یكشنبه و در این دیدار كه در دفتر رییس جمهوری برگزار شد؛ این مطلب را با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» بیان كرد.
وی همچنین از حمایت از تولید داخلی، تنظیم برنامه ها در جهت رونق اقتصادی در همه بخش ها همزمان با حفظ روند كاهنده تورم، ایجاد اشتغال مولد برای جوانان، تعامل سازنده با جهان و جذب سرمایه و فناوری های نوین به كشور، به عنوان نكات مورد تاكید در سیاست های اقتصاد مقاومتی نام برد.
رییس جمهوری با بیان این كه 'رویكرد عملیاتی دولت یازدهم در حوزه اقتصاد، مبتنی بر بندهای اقتصاد مقاومتی بوده و این روند با قدرت بیشتری در فرصت پساتحریم ادامه خواهد یافت'؛ افزود: اقتصاد مقاومتی با رویكرد درون زا و برون نگر، اقتصادی توانمند و تاثیر ناپذیر از تهدیدات خارجی، اما بهره مند از سرمایه و فناوری است.
روحانی اظهارداشت: در همین چارچوب، تلاش دولت در سال 95 بر ادامه اجرا و عمل به سیاستهای اقتصاد مقاومتی متمركز خواهد بود و بی تردید هدایت و حمایت رهبر معظم انقلاب و همدلی و همراهی قوا، نهادها و دستگاهها و پشتیبانی مردم، سالی توام با رشد اقتصادی و رفاه بیشتر برای ایران اسلامی را رقم خواهد زد.
وی در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به اینكه امسال در آغاز و پایان متبرك به نام مبارك حضرت زهرای اطهر(س) است، گفت: مردم ایران در سال گذشته، صفحات جدیدی در موفقیت های خود گشودند و این روند امسال به بركت حضرت زهرا (س) شتاب بیشتری می گیرد.
رئیس جمهوری، از توافق هسته ای و زفع تحریم های ظالمانه و همچنین حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به عنوان نمونه هایی دیگر از موفقیت های سال 94 یاد كرد كه با هدایت های رهبر معظم انقلاب و حضور و پشتیبانی مردم تحقق یافت.
روحانی اظهارداشت: در سایه هدایت رهبر انقلاب؛ همدلی، همزبانی و وحدت مسوولان و مردم، پرونده هسته ای بسته و تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران برچیده شدند و فعالیت هسته ای به نمادی برای همكاری جهان با ایران تبدیل شد و این یك پیروزی بزرگ برای ملت ایران بود.
وی، هفتم اسفندماه و حماسه آفرینی ملت بزرگ ایران در این روز را پیام روشن قدرت ملی و ثبات و آرامش در ایران اسلامی به جهانیان ذكر و تصریح كرد: انتخابات هفتم اسفندماه تجلی اراده ملی در اداره امور كشور و برگ زرین دیگری بر مردمسالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران بود.
رییس جمهور در پایان ابراز امیدواری كه با وحدت و همدلی همه قوا و نهادها تحت هدایت ها و حمایت مقام معظم رهبری، مشاركت عموم مردم و بویژه كارافرینان و فعالان بخش خصوصی، سال 95 سالی پربار و افتخارآفرین برای كشور تبدیل شود.
سیام**1058**1429