امام جمعه شيراز: اقتصاد مقاومتي عاقلانه ترين راه بهبود وضعيت اقتصادي كشور است

شيراز- ايرنا- نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز گفت: عاقلانه ترين و بهترين راه براي بهبود وضعيت اقتصادي كشور توجه به اقتصاد مقاومتي و محورهاي 10 گانه ابلاغي رهبري در اين زمينه است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله اسدالله ايماني در خطبه هاي نخستين نماز جمعه سال 95 در شيراز، با اشاره به نامگذاري سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب افزود: دشمنان دست از تحريم ما برنداشته اند و اقتصاد مقاومتي براي اين است كه ما بتوانيم با تكيه بر توان داخلي روي پاي خود بايستيم و چشم به بيگانه نداشته باشيم.
وي بيان كرد: وقتي رهبر معظم انقلاب، اولويت را اقتصاد و توجه به معيشت و زندگي مردم اعلام مي كنند، اين امر بيانگر اهميت موضوع است و اگر اقتصاد رونق پيدا كند به تبع آن توليد و اشتغال نيز رونق مي يابد و بيكاري و تورم مهار مي شود.
امام جمعه شيراز اضافه كرد: رهبري سال ها يك نقشه اقتصادي را براي ما ترسيم كردند و هر سال بخشي از آن را براي ما بيان داشتند و نامي را براي آن سال انتخاب كردند تا اينكه اين نامگذاري ها به اقتصاد مقاومتي رسيد و ايشان در سال 91 و 92 سياست كل كشور را در اقتصاد مقاومتي تبيين و اعلام كردند.
آيت الله ايماني اضافه كرد: سال 94 نيز از سوي معظم له به عنوان سال دولت، ملت، همدلي و همزباني نامگذاري شد تا فضا براي اقدام عملي فراهم شود.
وي بيان كرد: اگر در جامعه چند دستگي و نزاع و دعواي جناحي باشد، مسئولان نمي توانند به امور رسيدگي كنند و رهبري در حقيقت با نامگذاري سال همدلي و همزباني دعواها را مهار كردند تا فضا براي نامگذاري سال اقتصاد مقاومتي فراهم شود.
آيت الله ايماني ادامه داد: امسال سال اقدام و عمل است و بر اين اساس سال شعار نيست و مردم بايد نتايج اقتصاد مقاومتي را در عمل مشاهده كنند.
امام جمعه شيراز در بخش ديگري از خطبه ها گفت: امروز استان فارس با وجود برخورداري از تمام امكانات و ظرفيت ها، از نظر بيكاري جزو استان هاي اول كشور محسوب مي شود كه اين يك درد است.
نماينده ولي فقيه در استان فارس با اشاره به فعاليت بسياري از كارخانه ها و واحدهاي توليدي اين استان با 30 يا 40 درصد ظرفيت افزود: در سال 95 كه سال اقدام و عمل است، مسئولان اجازه ندهند كه فعاليت كارخانه ها اين گونه باشد و زمينه فعاليت حداكثري اين واحدهاي توليدي را مهيا كنند.
آيت الله ايماني افزود: اگر بنا باشد كه اين روند ادامه داشته باشد، در خطبه هاي نماز جمعه اعلام خواهم كرد كه كدام كارخانه تعطيل شد يا ظرفيت فعاليتش كاهش يافت.
وي گفت: اميدواريم مديريت استان فارس و تيم اقتصادي اين استان اجازه ندهند كه كارخانه اي تعطيل يا ظرفيت فعاليتش كاهش يابد.
6122/6118/1905