۶ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۳:۰۳
کد خبر: 82011748
۰ نفر
مقدماتی جام جهانی 2018؛ پیروزی ارزشمند كلمبیا در لاپاز

تهران - ایرنا- تیم ملی فوتبال كلمبیا با برتری ارزشمند خارج از خانه مقابل بولیوی كه در شهر لاپاز به دست آمد، شرایط خود در جدول مقدماتی جام جهانی 2018 را بهبود بخشید.

به گزارش ایرنا، در ادامه مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آمریكای جنوبی، بامداد جمعه تیم ملی بولیوی در شهر لاپاز میزبان كلمبیا بود كه این دیدار تماشایی با برتری 3 بر 2 میهمان به اتمام رسید.
این دو تیم كه در دیدارهای قبلی خود نتایج خوبی كسب نكرده بودند با جدیت تمام این بازی را آغاز كرده تا با كسب پیروزی به شرایط خود در جدول رده بندی سروسامان دهند.
در نیمه نخست، كلمبیا بر توپ و میدان تسلط كامل داشت و با گل های «خامس رودیگز» و «كارلوس باكا» با برتری دو بر صفر به رختكن رفت.
در نیمه دوم، بولیوی كه از حمایت تماشاگران خود سود می برد، روش تهاجمی را در دستور كار داشت و با دو گل متوالی كه توسط «خوان كارلوس آركه» و «آلخاندرو كامسرو» به دست آمد كار را به تساوی 2 بر 2 كشاند.
در دقیقه 91 و در حالیكه همگان در انتظار سوت پایان بازی بودند، كار تیمی زیبای بازیكنان كلمبیا توپ را به «ادیون كاردونا» رساند تا این هافبك جوان گل سوم و برتری كلمبیا را به ارمغان آورده و 3 امتیاز را به حساب تیم تحت هدایت «خوزه پكرمن» واریز كند.
كلمبیا با كسب این پیروزی هفت امتیازی شد و به رتبه ششم جدول رده بندی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در آمریكای جنوبی صعود كرد و بولیوی 3 امتیازی باقی ماند.
در منطقه آمریكای جنوبی، 10 تیم حضور دارند كه چهار تیم نخست جواز حضور در جام جهانی را كسب می كنند و تیم پنجم باید در مرحله پلی اف به میدان برود.
از ساعاتی دیگر و در دیداری مهم، تیم ملی فوتبال آرژانتین نایب قهرمان جام جهانی 2014 در شهر سانتیاگو میهمان شیلی خواهد بود.
ورزشی**3783**1751*1613

سرخط اخبار ورزش