۳ فروردین ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۴۸
کد خبر: 82009525
۰ نفر
جاده چالوس به روي مسافران باز شد

نوشهر- ايرنا - سرپرست اداره راه و شهرسازي چالوس از بازگشايي جاده چالوس - كرج (كندوان ) درساعتي پيش خبرداد.

زمان اكبرپور طاهر روز سه شنبه به خبرنگار ايرنا گفت : حوالي ساعت 7 و 30 دقيقه امروز يك تخته سنگ بزرگ از ارتفاعات منطقه سياه بيشه سقوط كرد و برروي سطح جاده ايستاد كه سبب بسته شدن موقتي اين مسير شده بود.
وي افزود : نيروهاي راهداري به محض وقوع اين اتفاق و براي امنيت جان مسافران در محل حادثه حضور يافتند و پس از يك ساعت تلاش سنگ را از سطح جاده برداشتند و دوباره اين مسير به روي مسافران باز شد .
سرپرست اداره راه و شهرسازي چالوس گفت : درزمان حاضر آمد و شد خودروها دراين مسير برقرار است ، منتهي در برخي از مناطق بويژه مرزن آباد و شهر چالوس ترافيك سنگين و در بقيه طول مسير روان است.
اكبرپور طاهر افزود : با اينكه حوالي ساعت 4 بامداد تا حوالي ساعت 7 صبح امروز شاهد ريزش برف سنگين در ارتفاعات بالادست اين جاده بوديم اما با انجام عمليات نمك پاشي و برفروبي ، مشكلي براي آمد و شد خودروها ايجاد نشد.
وي اظهاركرد : هم اكنون در مناطق بالا دست اين جاده هوا آفتابي اما در پايين دست مه گرفته و در برخي از مناطق نيز با بارندگي پراكنده همراه است.
مازندران بر اساس آمارهاي رسمي از آغاز تعطيلات نوروزي تاكنون رتبه سوم كشور را در تردد خودرويي داشته است .
بر اساس اعلام اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي مازندران از 25 اسفند 94 تا اول فروردين امسال 440 هزار و 241 دستگاه خودرو وارد مازندران و 319 هزار و 435 دستگاه هم از استان خارج شدند.
از طول مسير حدود 180 كيلومتر جاده چالوس - كرج حدود 78 كيلومتر آن در حوزه چالوس قراردارد.
7078/1654

سرخط اخبار استان‌ها