انفجار ترقه جامانده ازچهارشنبه سوری در منطقه آزاد چابهار حادثه آفرید

چابهار- ایرنا- رئیس شورای تامین و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: انفجار ترقه بجای مانده از چهارشنبه سوری در منطقه آزاد چابهار حادثه آفرین شد.

حامدعلی مباركی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: حوالی ساعت 9 امشب بر اثر انفجار ترقه بجا مانده از چهارشنبه سوری در حدفاصل بازارهای صالحیار و تیس و فردوس در كنار پیاده رو سه نفر به صورت سطحی زخمی شدند.
وی گفت: سه نفر زخمی بلافاصله به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شدند.
وی افزود: با وجودی كه این حادثه موضوع مهمی نبوده اما در حال بررسی است.
مدیر شبكه بهداشت و درمان چابهار نیز گفت: در این حادثه یك پسربچه چهار ساله و یك مرد و یك زن كه در هنگام انفجار ترقه ها در محل حضور داشتند، زخمی شده و به بیمارستان انتقال یافتند.
ابراهیم جنگیزهی افزود: حال زخمی ها مساعد است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان چابهار نیز گفت: انفجار ناشی از ترقه های جا مانده از چهارشنبه سوری معروف به نارنجك در داخل باغچه پیاده رو و زیر درخت به علت صدای زیاد موجب نگرانی برخی مسافران شده است.
احمد علی موهبتی افزود: با توجه به این كه ترقه یادشده در زیر خاك و داخل باغچه بوده در زمان انفجار مقداری سنگ و خاشاك به اطراف پرتاب شده كه بر اثر اصابت آنها سه نفر آن هم به صورت سطحی زخمی شدند.
وی تصریح كرد: شهرستان چابهار و منطقه آزاد از امنیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و حضور شمار زیادی از مسافران و مسئولان به همراه خانواده هایشان نشان از این امنیت است.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار ادامه داد: از آنجایی كه هزاران نفر مسافر وارد چابهار شده و جنب و جوش و نشاط و شور و هیجان وجود دارد عده ای افراد مغرض و بدخواه نظام و ملت از طریق فضای مجازی و رسانه ای سعی در مخدوش كردن چهره امن و با نشاط این منطقه دارند.
موهبتی اظهار كرد: تمامی هتل ها، مسافرخانه ها، مهمانپذیرها و مهمانسراها و كمپ های در نظر گرفته شده برای مسافران نوروزی مملو از مسافر است و مردم میهمان نواز چابهار نیز از آنان به خوبی پذیرایی می كنند.
وی گفت: امسال 1500 تخت به ظرفیت هتل ها و مسافرخانه های چابهار افزوده شده و روز گذشته نیز یك باب هتل مجهز در منطقه آزاد چابهار به بهره برداری رسید.
وی افزود: بازارهای چابهار و منطقه آزاد در كمال آرامش در حال جنب و جوش است و مردم بدون هیچ دغدغه ای به خرید شب عید مشغول هستند.
چابهار در 700 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان و در سواحل دریای عمان (مكران) واقع شده است.
شبك **3043 / 6081**1917