تصادف قطار با خودروي پرايد در قائمشهر يك كشته بر جاي گذاشت

ساري - ايرنا - برخورد قطار با خودروي پرايد در قائمشهر شنبه شب و در آخرين ساعات سال 94 يك كشته بر جاي گذاشت .

اين حادثه ساعت حدود 20 و 30 دقيقه امشب رخ داد و راننده خودروي پرايد در دم جان باخت .
سخنگوي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي مازندران در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت : حادثه را مردم به مركز ارتباطات اورژانس 115 استان اطلاع دادند و بلافاصله همكاران اورژانس به محل حادثه واقع در خيابان ساري رو به روي كوچه نيما اعزام شدند .
ذكريا اشكپور افزود : بنا بر گزارش تيم اعزامي ، راننده خودرو مرد 35 ساله اي بود كه به دليل جراحت هاي شديد در دم فوت كرد.
وي گفت : با اين وجود ، همكاران اورژانس در محل اقدامات احياء را شروع كردند و فرد حادثه ديده را به بيمارستان وليعصر ( عج) قائمشهر منتقل كردند .
برخورد قطار با خودرو در قائمشهر از مشكلاتي است كه هر از چندگاهي سبب كشته يا زخمي شدن افراد مي شود.
دوازدهم اسفند ماه امسال نيز برخورد قطار با يك دستگاه خودروي پرايد در جاده ساري - قائمشهر سبب مصدوم شدن دو نفر از چهار سرنشين خودرو شده بود.
حادثه آفريني خط آهن در قائمشهر سبب شده است تا در سال هاي اخير موضوع انتقال راه آهن از داخل محدوده شهري به بيرون به صورت جدي مطرح شود.
حدود 12 كيلومتر از خط راه آهن سراسري شمال از محدود مصوب شهري در طرح تفصيلي قائمشهر عبور مي كند و كمتر از 10 تقاطع هم سطح و غير همسطح هم بر روي اين مسافت تاكنون تعريف و اجرا شده است.
از حدود دو هزار و 750 هكتار اراضي شهري مصوب طرح جامع و تفصيلي قائمشهر يكهزار و 250 هكتار آن در بخش موسوم به پشت راه‌آهن واقع است ، جائي كه بيشتر جمعيت حدود 300 هزار نفري قائمشهر در آنجا ساكن هستند .
شوراي اسلامي شهر قائمشهر دو سال پيش با انتشار گزارشي به استناد آمار منابع رسمي اعلام كرده بود كه هر هفته پنج تا شش حادثه منجر به فوت و يا صدمات جدي در محدوده‌ خط آهن واقع در حوزه مصوب شهري رخ مي دهد .
قائمشهر پس از تهران تنها شهر با جمعيت بالا در كشور است كه خط آهن از بافت جمعيتي آن عبور مي كند.
6982/1654

سرخط اخبار استان‌ها