جان كری :ما آمریكایی ها نیز آغاز بهار را به جشن می نشینیم

تهران- ایرنا -'جان كری'وزیرامورخارجه آمریكا گفت : ما آمریكایی ها به همراه آنان كه درهمه جای دنیا از جمهوری اسلامی ایران تا آسیای میانه، قفقاز و جوامعی در ایالات متحده برای جشن بهار و سال نو گردهم می آیند، به شادی می پردازیم.

به گزارش ایرنا به نقل از برخی رسانه های خارجی، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه در پیام تبریك به مناسبت نوروز ایرانیان افزود : برای همه دوستانمان در سراسر دنیا كه این مناسبت را جشن می گیرند، آرزوی نوروزی شاد و سلامت می كنیم.
كری یك سال گذشته را در رابطه ایران و آمریكا 'سالی با دستاوردهای بی سابقه' خواند و گفت : ما به طور خستگی ناپذیر كار كردیم تا برخی موانع سوء تفاهم كه برای دهه ها بین ایالات متحده و ایران وجود داشت را از میان برداریم و شاهد ذوب شدن یخ زمستان های سخت سال های گذشته بودیم.
وزیر خارجه ایالات متحده سال گذشته در پیام نوروزی خود گفت : ایالات متحده و ایران زمستان‌های سختی را سپری كرده‌اند اما اكنون با آمدن بهار، همه ما می‌توانیم با بهره گیری از این فرصت، به سوی آینده‌ای بهتر گام برداریم.
كری افزود: ما آمریكایی ها نیز به همراه آنان كه درهمه جای دنیا از جمهوری اسلامی ایران گرفته تا آسیای میانه تا قفقاز تا جوامعی در ایالات متحده برای جشن گرفتن رسیدن بهار و سال جدید دورهم می آیند، به شادی می پردازیم.
وی در این پیام خطاب به مردم ایران گفت : 'برای ما كه در ایالات متحده هستیم، این روز فرصتی است تا مشاركت های صدها هزار ایرانی - آمریكایی را به یاد بیاوریم كه نام خود را در تجارت، خدمات عمومی، قانون، پزشكی، پژوهش، موسیقی و موارد بسیار دیگر حك كرده اند.
جان كری درپایان ابراز امیدواری كرد كه روحیه آشتی بتواند اختلافات گذشته را ترمیم و روحیه امید راه را برای رشد و فرصتی تازه هموار كند و این نوروز برای مردم ایران، نه تنها شروع سالی دیگر بلكه همچنین شروع آینده ای روشن تر به معنای فرصت های اقتصادی بزرگ‎ تر داخلی، تعامل پر بار با جامعه بین الملل باشد.
شبك**1021 / 1064

سرخط اخبار سیاست