خاش در لحظات پاياني سال غرق در شور و سرور است

زاهدان - ايرنا - ساكنان شهرستان مرزي خاش سيستان و بلوچستان در كنار ساير مهمانان و هم وطنان ايراني در لحظات پاياني سال جشن سال نو بر پا كرده اند و هم اينك خاش در استقبال از نوروز غرق در شور و سرور است.

به گزارش ايرنا قشرهاي مختلف مردم شيعه و سني، فارس و بلوچ در كنار هم با مهر و محبت، اخوت و برادري به برپايي جشن و پاسداشت سال نو پرداخته و خاش در جوار تفتان سربلند رنگ شادي و نشاط به خود گرفته است.
خاش از چند روز قبل پذيراي خيل عظيم مسافران و مهمانان نوروزي است كه مقصد سفر بيشتر آنان ديدن زيبايي هاي تفتان، درياي مكران و نقاط زيباي بلوچستان و گذر به زاهدان و رسيدن به مرز سيستان است.
خاش استراحتگاه شايسته اي براي هزاران نفر از گردشگران و مسافران نوروزي است كه هر چند لحظاتي كوتاه گذري بر جذابيتهاي اين شهر زيبا و پر خاطره داشته و ساعاتي را به استراحت در سياه چادرها و گشت و گذار در بوستانها و مكانهاي تفريحي آن سپري كنند.
خاش زيبا با مردمي مهربان و مهمان نواز مامن امن و راحتي براي حضور مهمانان ارزشمندي است كه از اقصي نقاط كشور به اين منطقه رنج سفر را متحمل گشته اند.
برپايي سياه چادر استقبال و پذيرايي از مهمانان نوروزي با همكاري شوراي اسلامي شهر و شهرداري خاش، دانشكده صنعت و معدن در جوار مسجد ابوالفضل العباس(ع)؛ شوراي اسلامي شهر و شهرداري نوك آباد و همچنين بخشداري مركزي خاش با مشاركت ميراث فرهنگي و جمعيت هلال احمر و بخشداري ايرندگان با همكاري دهياران اين بخش به مانند سالهاي گذشته لحظات دلنشين و ماندگاري را براي مهمانان به ثبت مي رسانند.
پذيرايي با چاي آويشن، شربت و شيريني از مسافران، برپايي نمايشگاههاي عرضه محصولات كشاورزي، صنايع دستي و گياهان دارويي در كنار اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و نيز با نشاط شدن شهر و نقاط روستايي زمينه را براي ارائه خدمات شايسته به مهمانان فراهم ساخته است.
خاش در 185 كيلومتري جنوب زاهدان مركز سيستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 / 6081

سرخط اخبار استان‌ها