فرماندار: شهرستان خوي آماده استقبال و پذيرايي از ميهمانان نوروزي است

اروميه- ايرنا- فرماندار شهرستان خوي گفت: اين شهرستان در شمال آذربايجان غربي با بيش از 200 بنا و اثر زيباي تاريخي آماده استقبال از ميهمانان و گردشگران نوروزي است.

حسين سيواني اصل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: شهرستان خوي با قدمت تاريخي زياد و آثار تاريخي فراوان يكي از كانون هاي مهم مسافرت هاي نوروزي است كه اهالي خونگرم و مهمان نواز هم اكنون آماده پذيرايي صميمانه از ميهمانان و گردشگران نوروزي هستند.
وي افزود: اين ديار به عنوان مهد تمدن شش هزار ساله گنجينه اي از 200 بنا و اثر فرهنگي و تاريخي است كه هر يك از آنها حكايت و خاطره هايي را در دل خود جاي داده است.
وي حوزه هاي عمليه، آرامگاه شمس تبريزي، بازار سرپوشيده و قديمي، دروازه سنگي، پل خاتون، مساجد تاريخي مطلب خان، سيدالشهدا، حجتيه، داش آغليان، شيخ، حاجي بابا، ملاحسن، امامزاده سيد بهلول، ممش خان، سيدتاج الدين و مقبره آل يعقوب و خانه هاي قديمي كبيري، يوسفي، عظيمي، كليساي سورپ سركيس، ساختمان قديمي شهرداري و پل هوايي قطور از جمله آثار تاريخي ارزشمند اين خطه است كه با جاذبه كم نظير در ايام تعطيلات نوروزي آماده پذيرايي از گردشگران و ميهمانان نوروزي است.
سيواني اصل اضافه كرد: وجود بيش از 150 چشمه آب معدني گرم و سرد و قنات ها بر زيبايي هاي طبيعي شهرستان خوي افزوده است.
فرماندار خوي با بيان اينكه در ايام تعطيلات نوروزي بيش از 20 واحد اقامتي اعم از هتل، مهمانسراي جهانگردي، خانه معلم، مهمانپذير و خانه هاي اجاره اي با ظرفيت يكهزار و 400 تخت آماده پذيرايي از ميهمانان نوروزي است، گفت: ستاد سفرهاي نوروزي خوي در تلاش است شرايط خوبي را براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي مهيا كند.
وي اضافه كرد: در ايام تعطيلات نوروزي در ورودي هاي شهر جهت رفاه حال مسافران بروشور اطلاعاتي همراه نقشه شهر در اختيار مسافران قرار مي گيرد.
به گزارش ايرنا، شهرستان خوي با تاريخي كهن و با قدمت شش هزار ساله و با مردمي خونگرم، مهمان نواز و دوستدار فرهنگ و ادب با مناظر دلربا و آب و هواي مطبوع هموطنان عزيز را براي سفر به اين شهرستان فرا مي خواند.
شهرستان خوي با بيش از 375 هزار نفر جمعيت در 134 كيلومتري شمال اروميه مركز استان آذربايجان غربي واقع است.
7128/1905

سرخط اخبار استان‌ها