۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۵۲
کد خبر: 82007971
T T
۰ نفر
نخست وزير سوريه:مقاومت گزينه اي راهبردي براي دمشق  است

تهران - ايرنا - نخست وزير سوريه گفت: مقاومت در مقابل طرح ها و توطئه هاي صهيونيستي - آمريكايي براي منطقه يك گزينه راهبردي به شمار مي رودكه از زمان حافظ اسد آغاز و در دوره بشار اسد ادامه يافته است.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) وائل الحلقي روز شنبه در همايش تجمع اسلامي و عربي براي حمايت از گزينه مقاومت افزود: سوريه متحد و يكپارچه، مناره علم، معرفت و نماد اعتدال اسلامي و براي هميشه محور مقاومت دربرابر تروريسم باقي مي ماند.
وي بيان كرد: همه امكانات و نيازهاي پيروزي گزينه مقاومت به عنوان يك طرح ملي – عربي كه باعث افزايش ثبات در منطقه عربي مي شود و از همه انواع دخالت هاي استعماري جلوگيري مي كند؛ بايد تامين و فراهم شود.
وي گفت: كوتاهي و سستي برخي كشورهاي عربي در قبال مقاومت و توطئه عليه آن، منطقه را با خطر تجزيه روبه رو و آن را به عرصه اي حاصلخيز براي تروريسم و توطئه عليه كشورها و ملت ها تبديل مي كند.
نخست وزير سوريه اظهار كرد: متجاوزان به منطقه از تمام روش هاي قديم و جديد براي تجزيه و فروپاشي جوامع عربي استفاده كرده اند و از طريق انديشه هاي ويرانگر تكفيري كه برخاسته از حركت وهابي است، مغزهاي جوانان عرب را شستشو داده و آن ها را به جاي مشاركت در پيشرفت منطقه به پرتگاه هاي هلاكت كشاندند.
حلقي با بيان اينكه امروز سوريه هزينه انتخاب گزينه مقاومت را مي پردازد، افزود: سوريه با اراده ملت، رهبران و پايداري ارتش قهرمان و حمايت دوستان خود بويژه روسيه، ايران و حزب الله حماسه هاي قهرماني و پيروزي را رقم زده است و شعار 'ملت، ارتش و مقاومت' در سراسر سوريه طنين انداز است.
وي گفت: همه امكانات امت هاي عربي و اسلامي بايد براي مقابله با تهاجم فرهنگي ويرانگر تكفيري بسيج شود و ابزارهاي مقاومت و پايداري امت هاي عربي و اسلامي درمقابل طمع ورزي هاي استعمارگرانه در منطقه و هرآنچه چهره اسلام ناب را خدشه دارمي كند تقويت شود.
شبك**6116 **1917