68 پايگاه اورژانس در آذربايجان غربي آماده خدمات رساني به مسافران نوروزي

مهاباد- ايرنا- رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي اعلام كرد: 68 پايگاه اورژانس جاده اي و شهري آماده خدمات رساني به مسافران و گردشگران نوروزي در اين استان است.

باقر بهرامي روز شنبه در بازديد از مركز فوريت هاي پزشكي مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين پايگاه ها در قالب طرح امداد نوروزي خود را براي خدمات رساني به مسافران نوروزي آماده كرده اند.
وي گفت: طرح امداد نوروزي از 26 اسفندماه در استان آغاز شده و تا 15 فروردين ماه سال 95 ادامه خواهد داشت.
بهرامي اضافه كرد: در اين طرح علاوه بر آمادگي 24 بيمارستان دانشگاهي در سراسر استان، سه بيمارستان دولتي غير دانشگاهي و سه بيمارستان خصوصي اروميه نيز آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزي است.
وي گفت: دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي حضور موثر و برنامه ريزي شده اي در راستاي انجام ماموريت هاي محوله نوروزي در اين ايام بر عهده خواهد داشت.
بهرامي افزود: در اين راستان علاوه بر 68 پايگاه اورژانس جاده اي و شهري در سراسر استان، تعداد 110 دستگاه آمبولانس پيش بيمارستاني و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نيز در اين طرح فعال خواهد بود.
بهرامي اظهار كرد: در قالب طرح امداد نوروزي، چهار ايستگاه سلامت جهت راهنمايي و خوش آمدگويي و اندازه گيري فشار خون و بررسي سلامت مسافران نوروزي در شهرستان هاي اروميه، خوي، تكاب و بوكان فعاليت خواهد كرد.
رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي گفت: 475 نفر نيروي انساني در مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي در طرح امداد نوروزي كار خدمت رساني به گردشگران را در ايام نوروز 95 برعهده دارند.
وي افزود: تيم هاي ارزيابي از اورژانس بيمارستانها و پايگاه هاي اورژانس جاده اي و شهري در اين مركز تشكيل شده و در تعطيلات نوروز وضعيت فعاليت همكاران را بررسي و ارزيابي خواهند كرد.
بهرامي اضافه كرد: مركز هدايت عمليات بحران دانشگاه ( EOC ) نيز به صورت 24 ساعته فعال خواهد بود و تمامي فعاليت هاي واحدهاي تابعه دانشگاه را كنترل و در صورت لزوم راهنمائي و كمك هاي لازم را به عمل خواهند آورد.
وي گفت: ستاد هدايت و اطلاع رساني امور درمان نيز به صورت 24 ساعته جهت راهنمايي و هماهنگي اعزام و بستري بيماران در بيمارستان هاي تابعه استان فعال خواهند بود.
استان آذربايجان غربي يكي از سرسبزترين استان هاي كشور بوده و همه ساله پذيراي شمار زيادي از گردشگران نوروزي است.
6185/1905

سرخط اخبار استان‌ها