استاندار مازندران خواستار 10 برابر شدن صادرات به روسيه در سال 95 شد

ساري - ايرنا - استاندار مازندران افزايش 10 برابري صادرات به روسيه در سال 95 را از برنامه‌هاي محوري اين استان معرفي و بر ضرورت تحقق آن تاكيد كرد .

ربيع فلاح روز شنبه در جلسه كارگروه توسعه صادرات استان در مجتمع ميزبان بابلسر گفت : متاسفانه در گذشته بحث صادرات در استان محور نبود ولي از نيمه دوم سال 94 پيگيري جدي در اين زمينه شروع شده است.
وي هدف‌گذاري صادراتي استان را دو ميليارد دلار در سال اعلام كرد و افزود : اميدواريم به اين هدف دست‌ يابيم زيرا از توليد و امكانات برخورداريم و بايد زيرساخت‌هاي صادراتي را فراهم كنيم.
به گزارش روابط عمومي استانداري مازندران ، فلاح با عنوان اينكه در توليد محصولات باغي و مركبات ظرفيت توليد سه و نيم تا چهار ميليون تن محصول را داريم ، گفت : درگذشته براي صادرات محصولات به كشورهاي مختلف از جمله روسيه مشكل داشتيم.
وي با بيان اينكه زيرساخت‌ها را حدود صد در صد رشد داده‌ايم ، افزود : در سال 95 ميزان سرمايه‌گذاري در حوزه زيرساخت‌ها بايد افزايش يابد.
استاندار مازندران همچنين به كميسيون مشترك ايران با روسيه، تركيه و آذربايجان اشاره كرد و گفت : مازندران توانايي آن را دارد كه در اين كميسيون مسئوليت تامين بخشي از محصولات غذايي و كشاورزي را بر عهده گيرد.
وي توسعه مراودات با كشورهاي حاشيه را ازجمله برنامه هاي در دستور كار معرفي كرد و افزود : مازندران توان توسعه محصولات صادراتي به كشورهاي هدف را دارد.
1654

سرخط اخبار استان‌ها