گاز رساني به هشت روستاي سلماس در سال 95 به بهره برداري مي رسد

اروميه- ايرنا- بخشدار مركزي شهرستان سلماس گفت: پروژه گاز رساني به هشت روستاي شهرستان سلماس در قالب پروژه مجتمع كره سني در دست اقدام است كه در سه ماهه اول سال 95 به بهره برداري مي رسد.

عباس محمدزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: براي گازرساني به اين روستاها افزون بر 150 ميليارد ريال اعتبار هزينه مي شود.
وي محروميت زدايي از روستاها را از سياست هاي نظام جمهوري اسلامي و دولت تدبير و اميد عنوان كرد و افزود: در اين راستا به تعدادي از روستاي اين شهرستان گازرساني مي شود.
وي با اشاره به اينكه عمليات اجراي طرح گازرساني به روستاهاي سيلاب، شوريك، سراي ملك، هدر، وردان، چيچك، اوربان و ريك آباد از سه سال قبل آغاز شده ولي به علت مشكلاتي راكد مانده است، اضافه كرد: عمليات اجرايي گازرساني به اين روستاها دوباره آغاز شده و با بهره برداري از طرح گازرساني به اين روستاها، بيش از هفت هزار خانوار روستائي اين مناطق از نعمت گاز طبيعي بهره مند مي شوند.
محمدزاده با اعلام اينكه مطالعات گازرساني به چهار روستاي مافي كندي، شكريازي، كانيان و شيركي نيز به پايان رسيده و آماده واگذاري به پيمانكار است، ادامه داد: براي اجراي اين طرح ها در مجموع 101 كيلومتر خط انتقال و شبكه توزيع در حال احداث است.
وي ميزان پيشرفت فيزيكي اين طرح ها را 88 درصد اعلام كرد.
به گزارش ايرنا، هم اكنون 31 روستاي سلماس از گاز طبيعي لوله كشي شده بهره مند هستند كه با بهره برداري از هشت طرح گازرساني در حال اجرا، تعداد روستاهاي بهره مند از گاز طبيعي اين شهرستان به 39 روستا با 16 هزار نفر جمعيت مي رسد.
بيش از 45 درصد جمعيت روستايي شهرستان سلماس تحت پوشش خدمات شركت گاز قرار دارند.
شهرستان سلماس با داشتن 153 روستا در دو بخش مركزي و كوهسار در شمال آذربايجان غربي واقع شده است.
7127/1905

سرخط اخبار استان‌ها