رئيس سازمان فني و حرفه اي: از فرصت هاي شغلي مورد نياز بازار حمايت مي كنيم

انزلي - ايرنا - رئيس سازمان فني و حرفه اي گفت: سال 95 براي اين سازمان، سال ايجاد و حمايت از فرصت هاي شغلي در همه عرصه ها بر اساس نيازهاي بازار كار است.

محمدامين سازگارنژاد عصر شنبه در حاشيه افتتاح جشنواره ترنم بهار در منطقه آزاد انزلي در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: آموزش به فعالان عرصه مشاغل خرد از اولويت هاي سازمان فني و حرفه اي با رويكرد اجراي غيردولتي در راستاي توانمندسازي آموزشگاه هاي آزاد به جهت تعريف مشاغل جديد و انتقال تجارب به فعالان در سال 95 است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به معضل بيكاري، گسترش مشاغل خرد و خانگي مي تواند كمك زيادي به ايجاد اشتغال كند.
سازگارنژاد تصريح كرد : برنامه هاي سال جديد مبتني بر طرح ها و پروژه هاي اولويت دار و در راستاي رفع نياز بازار كار به نيروي انساني ماهر طراحي و اجرا مي شود.
وي همچنين از طراحي سامانه الكترونيكي مبتني بر وب براي پايش دوره هاي آموزشي در مراكز آموزش فني و حرفه اي به عنوان يكي از برنامه هاي سال جديد اين سازمان خبر داد.
وي با اشاره به اين كه فناوري ارتباطات و اطلاعات در برنامه هاي سال جديد سازمان از اهميت ويژه اي برخوردار است، متذكر شد: به دنبال راهكارهايي براي بهره گيري از فناوري اطلاعات باهدف آموزش مهارت درون خانه هاي مردم هستيم.
سازگارنژاد اظهار كرد : با معاونت اشتغال وزارت كار و همچنين صندوق كارآفرين اميد، در راستاي حمايت از آموزش ديدگان داراي طرح توليدي به توافق رسيده ايم.
وي خاطرنشان كرد: استان گيلان به دليل گردشگر پذير بودن و تنوع صنايع دستي، فرصت هاي زيادي براي ايجاد اشتغال و كسب درآمد دارد.
وي تصريح كرد: شعاري در سال 95 در سازمان داريم مبني براينكه آموزش هايي را كه مردم مي توانند در بخش خصوصي فعاليت كنند، در بخش دولتي به آن پرداخته نشود.
سازگارنژاد با اشاره به وجود هشت هزار آموزشگاه فعال در كشور گفت: سازمان فني و حرفه اي در راستاي توانمند تر شدن آنها حمايت خواهد كرد تا نقش و سهم بيشتري را در آموزش ها با رويكرد غير دولتي داشته باشيم .
رئيس سازمان فني و حرفه اي اضافه كرد :با توجه به سوابق خوب و زيرساخت هاي مناسب گيلان در بخش آموزش هاي غير دولتي، سال 95 نيز در راستاي حمايت از بخش هاي غيردولتي به جهت ارتقاء سطح آموزش تلاش خواهد شد.
جشنواره ترنم بهار و نوروز بازار، عصر شنبه با حضور رئيس سازمان فني حرفه اي كشور در منطقه آزاد انزلي آغاز به كار كرد.
اين برنامه شامل جشنواره غذا، صنايع دستي و جشنواره اقوام است و 42 غرفه در راستاي عرضه مستقيم صنايع دستي و غذاي محلي و پوشاك در اين جشنواره وجود دارد.
جشنواره اقوام ايراني نيز از اول فروردين ماه به مدت 14 روز با حضور اقوام بوشهري، كرد، تركمن و خوزستاني هر روز برگزار مي شود.
شهرستان انزلي در40 كيلومتري شمال غرب مركز استان گيلان واقع است.
7471/6030 / 2007 / 1064