۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۴۶
کد خبر: 82007937
T T
۰ نفر
مراسم تحویل سال 1395 با سخنرانی یادگار امام برگزار می شود

شهرری ـ ایرنا ـ معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) گفت: مراسم تحویل سال 1395 با سخنرانی یادگار امام در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جماران، حجت الاسلام علی جوادی راد گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده، آیین تحویل سال نو و عید نوروز، با شكوه هرچه تمام تر در جوار حرم مطهر امام راحل(س) برگزار خواهد شد.
وی اظهار كرد: مراسم تحویل سال نو از ساعت هفت صبح روز یكشنبه(اول فروردین) طبق سنت سال های گذشته، با حضور پرشور مردم مومن و ولایی ایران اسلامی از جمله خانواده معظم شهدا و ایثارگران و در حقیقت همان عزیزانی كه ارادت خاصی به امام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) داشتند و طی هشت سال دفاع مقدس فرزندانشان نیز در جبهه ها حضور داشتند، برگزار می شود.
جوادی راد افزود: این خانواده ها، در آن لحظات معنوی و روحانی، به یاد شهدا و در گذشتگانشان در بهشت زهرا(س)، مراسم سال تحویل جدید را در جوار حرم امام راحل(س) و همچنین شهدا برگزار می كنند.
معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی(س) خاطرنشان كرد: سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار امام و قرائت دعای تحویل سال از جمله ویژه برنامه های آیین تحویل سال نو در حرم مطهر امام راحل است.
وی تشریح كرد: در ایام تعطیلات عید نوروز نیز برنامه های خاص و مختلفی در حرم مطهر امام راحل برای گردشگران و مسافران داخلی و خارجی درنظر گرفته شده است.
جوادی راد، اقامهی نماز جماعت، سخنرانی، بیان احكام و پاسخگوئی به مسائل شرعی و برپایی نمایشگاه های مختلفی جهت بازدید زائران را مهمترین برنامه های فرهنگی حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ایام عید نوروز 95 برشمرد و افزود: همچنین در روز سیزده فروردین(روز طبیعت)، حرم مطهر امام راحل برای مردم تهران و مسافران نوروزی مكان بسیار مناسبی به منظور دور هم بودن و استفاده از فضای مذهبی و فرهنگی است.
بر اساس اعلام مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران لحظه تحویل سال 95 در ایران ساعت 8 و 0 دقیقه و 12 ثانیه صبح روز یكشنبه 1 فروردین 1395 هجری شمسی(فردا) است.
6139

سرخط اخبار فرهنگ