۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۳۴
کد خبر: 82007934
T T
۰ نفر
آئين پاسداشت ساعت زمين در اراك برگزار شد

اراك - ايرنا - آئين پاسداشت ساعت زمين شامگاه شنبه با حضور اقشار مختلف مردم در پارك ملت اراك برگزار شد.

اقشار مختلف مردم در حركتي خودجوش در ساعت 20 و 30 دقيقه شامگاه شنبه با تجمع در پارك ملت و خاموش كردن چراغ ها، به صورت نمادين با حركت جهاني احترام به مام زمين و اهميت و ارزشگذاري بر انرژي همنوا شدند.
مديرعامل خانه سازمان هاي مردم نهاد استان مركزي در حاشيه اين آئين در گفت و گو با ايرنا اظهار كرد: برنامه ساعت زمين، رويدادي جهاني است كه توسط صندوق طبيعت هر سال در ماه مارس برگزار مي شود.
سياوش آقاخاني افزود: مردم در مناطق مختلف جهان به صورت همزمان در ساعتي خاص چراغ ها را خاموش مي كنند تا تاكيد ويژه اي بر حفاظت از زمين و مديريت بهينه مصرف انرژي ها داشته باشند.
وي اظهار كرد: در اين برنامه جهاني امسال استان مركزي و شهر اراك به عنوان يكي از كانون ها در اطلاع رساني تعيين شده و تصاوير و فيلم هاي برنامه اجرا شده در اراك در سايت اطلاع رساني جهاني ساعت زمين قرار مي گيرد.
مديرعامل خانه سازمان تشكل هاي مردم نهاد استان مركزي گفت: فرهنگ سازي و تقويت زنجيره مشاركت مردمي در استفاده هدفمند از منابع انرژي و بهينه سازي مصرف توسط مردم پيامي است كه امسال در برنامه ساعت زمين در اراك بر آن تاكيد ويژه است.
اين برنامه با مشاركت استانداري مركزي، خانه سازمان هاي مردم نهاد و شركت توزيع برق استان مركزي تدارك شده و حضور تشكل هاي زيست محيطي در آن پررنگ است.
شبك **6013/ 1917

سرخط اخبار جامعه