۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۳۲
کد خبر: 82007932
T T
۰ نفر
آئین پاسداشت ساعت زمین در اراك برگزار شد

اراك - ایرنا - آئین پاسداشت ساعت زمین شامگاه شنبه با حضور اقشار مختلف مردم در پارك ملت اراك برگزار شد.

اقشار مختلف مردم در حركتی خودجوش به همت تشكل زیست محیطی كیمیای سبز اراك در ساعت 20 و 30 دقیقه شامگاه شنبه با تجمع در پارك ملت و خاموش كردن چراغ ها، به صورت نمادین با حركت جهانی احترام به مام زمین و اهمیت و ارزشگذاری بر انرژی همنوا شدند.
مدیرعامل خانه سازمان های مردم نهاد استان مركزی در حاشیه این آئین در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: برنامه ساعت زمین، رویدادی جهانی است كه توسط صندوق طبیعت هر سال در ماه مارس برگزار می شود.
سیاوش آقاخانی افزود: مردم در مناطق مختلف جهان به صورت همزمان در ساعتی خاص چراغ ها را خاموش می كنند تا تاكید ویژه ای بر حفاظت از زمین و مدیریت بهینه مصرف انرژی ها داشته باشند.
وی اظهار كرد: در این برنامه جهانی امسال استان مركزی و شهر اراك به عنوان یكی از كانون ها در اطلاع رسانی تعیین شده و تصاویر و فیلم های برنامه اجرا شده در اراك در سایت اطلاع رسانی جهانی ساعت زمین قرار می گیرد.
مدیرعامل خانه سازمان تشكل های مردم نهاد استان مركزی گفت: فرهنگ سازی و تقویت زنجیره مشاركت مردمی در استفاده هدفمند از منابع انرژی و بهینه سازی مصرف توسط مردم پیامی است كه امسال در برنامه ساعت زمین در اراك بر آن تاكید ویژه است.
این برنامه با مشاركت استانداری مركزی، فرمانداری اراك، تشكل كیمیای سبز، خانه سازمان های مردم نهاد و شركت توزیع برق استان مركزی تدارك شده و حضور اقشار مردم در آن پررنگ است.
6013/

سرخط اخبار استان‌ها