صدور 18 دستورالعمل برای فرودگاه ها باهدف آماده سازی سفرهای نوروزی

تهران - ایرنا - مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با انجام بازرسی های مستمر و صدور 18 دستورالعمل، همه فرودگاه های كشور برای انجام سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است.

رحمت الله مه آبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه با تلاش ستاد تسهیلات نوروزی شركت فرودگاه های كشور تاكنون هیچ مشكلی در ارائه خدمات فرودگاهی و سیستم های ناوبری در آسمان ایران بوجود نیامده است.
وی ادامه داد: شرایط در فرودگاه های كشور نسبت به سال گذشته بسیار تغییر یافته و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی، 29 طرح فرودگاهی نیز در برخی از فرودگاه های كشور انجام شده تا هموطنان با ایمنی كامل سفر كنند.
مه آبادی بازرسی ویژه و كنترل لازم در بخش های مختلف عملیات هوانوردی و بازبینی همه تجهیزات بازرسی و امنیتی و هماهنگی لازم برای حضور پرسنل فنی، مدیریتی و خدماتی در فرودگاه های كشور را از جمله اقدامات شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ایام تعطیلات نوروزی در فرودگاه های كشور برشمرد.
وی اظهارداشت: آماده سازی عوامل پروازی شامل چراغ های روشنایی، خط كشی ها، سیستم های اعلام پرواز و زیباسازی پایانه های فرودگاه های كشور از دیگر برنامه های شركت فردگاه ها برای ایام تعطیلات نوروزی است.
به گزارش ایرنا، متولیان بخش حمل و نقل هوایی پیش بینی می كنند با انجام حدود 20 هزار پرواز داخلی و بین المللی، حدود سه میلیون مسافر در ایام تعطیلات نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین با استفاده از ناوگان هوایی كشور مسافرت كنند.
اقتصام**1108**9132 ** 2023