چهار هزار كلاس با ظرفيت پذيرش 35 هزار نفر در خدمت زائران نوروزي در قم

قم– ايرنا – دبير ستاد اسكان اداره كل آموزش و پرورش قم گفت: در تعطيلات نوروزي چهار هزار كلاس درس در 400 مدرسه با ظرفيت پذيرش 35 هزار نفر در خدمت زائران نوروزي است.

حسن عبداللهي مهر عصر شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: به طور ميانگين در هر كلاس هفت تا هشت نفر را پذيرش مي كنيم.
وي با اشاره به اين كه اسكان در مدرسه هاي سطح شهر قم از 27 اسفند گذشته شروع شده است و تا 13 فروردين سال آينده ادامه مي يابد ، گفت: امسال با تدبير استاندار قم مديريت كل اسكان استان به اداره كل آموزش و پرورش داده شده است و از اين رو از تمام فضاهايي كه استان و آموزش و پروش پيش بيني كرده اند استفاده مي كنيم.
وي بيان داشت: با توجه به اين كه بسياري از هموطنان متمايل هستند تا در لحظه تحويل سال نو در كنار حرم مطهر حضرت معصومه (س) باشند امشب پيك كاري خود را داريم و هم اكنون با توجه به اين كه ظرفيت كلاس ها پر شده است در حال آماده سازي نمازخانه ها ، سالن هاي ورزشي ، خوابگاه هاي مراكز تربيت معلم و ساير فضاهاي تحت اختيار هستيم.
عبداللهي مهر افزود: فضاهاي حياط مدرسه هاي قم ظرفيت پارك هشت هزار خودرو را دارد كه به مسئولان مدرسه هايي كه نزديك حرم مطهر هستند سفارش كرده ايم كه دراين زمينه با زائران همكاري كامل داشته باشند.
وي يادآور شد: اولويت اول اسكان در مدرسه ها براي اسكان فرهنگيان است اما با جلسه هاي كه با مسئولان استانداري و فرمانداري داشتيم قرار بر آن شده است كه ، زائران غير فرهنگي را نيز تحت پوشش خدمات اسكان قرار دهيم.
وي گفت: چهار پايگاه اصلي و سه پايگاه فرعي در ناحيه هاي چهارگانه آموزش و پرورش براي پذيرش در مدارس در حال خدمات رساني هستند.
دبير ستاد اسكان آموزش و پرورش قم افزود: امكانات بهداشتي تمام مدارسي كه در موقعيت حرم مطهر و خيابان هاي اصلي هستند در اختيار كليه زائران قرار مي گيرد تا از سرويس هاي بهداشتي و امكانات استحمام استفاده كنند.
درحال حاضر علاوه بر چهار هزار كلاس ، 400 نمازخانه و 70 سالن ورزشي نيز براي اسكان اضطراري از سوي ستاد اسكان ستاد تسهيلات و خدمات سفر استان قم ترتيب يافته است.
همچنين 110 واحد هتل، هتل آپارتمان، 160 واحد خانه مسافر، 130 مجتمع بين راهي و تفريحي به مسافران و زائران نوروزي خدمات ارائه مي كنند.
ستاد تسهيلات زائران و خدمات سفر استان قم فعاليت خود را از 27 اسفندماه آغاز كرد و تا 15 فروردين ماه سال آينده آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزي است.
7408/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها