منطقه آزاد ماكو در شمال آذربايجان غربي آماده استقبال از ميهمانان نوروزي است

اروميه- ايرنا- مديرعامل منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماكو گفت: منطقه آزاد تجاري ماكو در شمال آذربايجان غربي آماده استقبال از ميهمانان نوروزي است.

حسين فروزان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماكو با بيش از 500 هزار هكتار وسعت در شمال آذربايجان غربي و هم مرز با جمهوري خود مختار نخجوان، كشور تركيه و همجوار با كشور ارمنستان قرار گرفته و آماده استقبال و پذيرايي از ميهمانان و گردشگران داخلي و خارجي است.
وي با بيان اينكه منطقه آزاد ماكو به عنوان بزرگ ترين منطقه آزاد كشور در شمال استان آذربايجان غربي، امسال با بسيج تمامي امكانات خود آماده پذيرايي از ميهمانان و مسافران نوروزي است، افزود: جاذبه هاي طبيعي، تاريخي و بازارهاي مرزي از جمله امكاناتي است كه براي بازديد از ميهمانان و مسافران در منطقه ماكو آماده شده است.
فروزان گفت: امسال در راستاي رفاه حال مسافران در منطقه، علاوه بر آمادگي هتل ها و مهمانپذيرها براي پذيرش مسافران، مكان هايي براي اسكان مسافران و گردشگران به ظرفيت بيش از دو هزار و 600 نفر آماده شده است.
مديرعامل منطقه آزاد ماكو گفت: در نوروز سال 94 بيش از 500 هزار نفر از اين منطقه بازديد و از زيبايي هاي آن بهره مند شدند.
وي اظهار اميدواري كرد: با توجه به امكانات پيش بيني شده و نيز وجود ظرفيت هاي بالقوه گردشگري در منطقه و آثار تاريخي و جاذبه هاي طبيعي زيبا و ديدني، امسال بيش از يك ميليون نفر از اين منطقه بازديد كنند.
فروزان در ادامه افزود: اين منطقه زيبا منتظر حضور همه ميهمانان و گردشگران براي بازديد از اماكن تاريخي و طبيعي در ايام نوروز است.
منطقه آزاد ماكو در 285 كيلومتري شمال اروميه مركز استان آذربايجان غربي واقع است.
7128/1905

سرخط اخبار استان‌ها