۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۰۹
کد خبر: 82007920
T T
۰ نفر
بانك سپه فعاليت خود را در ايتاليا از سر مي گيرد

رم - ايرنا - شعبه بانك سپه در ايتاليا پس از هشت سال تحريم، سرانجام فعاليت هاي بانكي خود را از سر مي گيرد.

به گزارش ايرنا، شعبه بانك سپه در رم با دريافت مجوز از وزارت اقتصاد و دارايي ايتاليا و برقرار شدن سوئيفت ميان بانك هاي ايراني و ايتاليايي، بزودي فعاليت هاي بانكي خود را بطور كامل از سر مي گيرد.
مسوولان بانك سپه شعبه رم اظهار داشتند كه فعاليت كامل بانكي اين شعبه همانند دوران پيش از تحريم ها و جهت ارائه خدمات به مشتريان ، بلافاصله پس از به روز رساني نرم افزارها كه به مدت 8 سال بر اثر تحريم ها متوقف مانده بودند، از سرگرفته خواهد شد.
بدين ترتيب ايتاليا تحريم هاي بانكي عليه ايران را بطور كامل لغو كرد و بانك سپه از اين پس مي تواند رسما كار خود را آغاز كند.
در اين رابطه 'جوزپه مارسكا' مسوول كميته امنيت مالي وزارت اقتصاد و دارايي ايتاليا خاطرنشان كرد كه ديگر هيچ مانعي براي از سرگيري روابط بانكي ميان دو كشور وجود ندارد و بانك هاي ايران و ايتاليا مي توانند فعاليت هاي خود را انجام دهند.
شعبه بانك سپه رم كه مورد تحريم هاي بانكي قرار گرفته بود، اكنون در صدد به روز رساني نرم افزارهاي خود با استانداردهاي روز بانكي در اروپا است.
«محمد كاظم چقازردي» مدير عامل بانك سپه در بهمن ماه گذشته به خبرنگار ايرنا در رم گفته بود: در سفر اخير رئيس جمهوري به رم، فضاي مثبت و مناسبي بين بازرگانان، تجار و مقامات بانكي دو كشور ايجاد شد. در پي مذاكرات فشرده اي كه در اين فضاي مثبت با مسئولان بانك مركزي داشتيم، با توجه به الزامات روز بانكداري مدرن از قبيل افزايش سرمايه بانك، تقويت كادر مديريتي شعبه، توجه به الزامات مبارزه با پولشويي و كنترل هاي داخلي و تقويت نرم افزاري و سخت افزاري ، مقرر شد يك برنامه عملياتي جزو برنامه كاري قرار بگيرد.
چقازردي با اشاره به سابقه خوب و عملكرد مثبت بانك سپه در ايتاليا، افزود: قرار است بسياري از توافقات تجاري و تامين مالي صورت بگيرد. ما همين برنامه را براي ساير شعب داريم كه اميدواريم با توجه به شرايط پسا تحريم در كمترين زمان ممكن، شرايط لازم را براي فعاليت دوباره شعب در خارج فراهم كنيم .
شوراي امنيت سازمان ملل در پي لغو تحريم ها در ماه ژانويه گذشته بانك سپه و شعب خارجي آن را از فهرست تحريم ها خارج كرد. بانك سپه قديمي ترين بانك ايراني است.
اروپام**461 ** 1583 **

سرخط اخبار جهان