۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۰۷
کد خبر: 82007916
T T
۰ نفر
بيش از 22 هزار نفر از اماكن تاريخي قم بازديد كردند

قم - ايرنا - مسئول كميته اماكن و موزه هاي ستاد تسهيلات نوروزي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم از بازديد 22 هزار و 31 نفر طي پنج روزه گذشته از اماكن تاريخي قم بازديد كردند.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم، كاظم فداييان روز شنبه در گفت وگويي با اشاره به تعداد بازديد ها از آثارتاريخي شاخص استان قم افزود: خانه تاريخي امام راحل، تپه قلي درويش، مقابر باغ گنبد سبز، تميچه بزرگ و بازار، خانه ملاصدرا، خانه زند و موزه مردم شناسي، مسجد جامع و ديرگچين از جمله اين آثار است كه بيشترين بازديد را داشته اند.
وي با اشاره به برگزاري تور قم گردي در ايام نوروز ويژه مسافران عنوان كرد: تورقم گردي همه روزه با همكاري شهرداري استان قم برگزار مي شود كه در آن مقابر گنبد سبز، خانه زند، تيمچه بازار و بيت امام راحل و موزه مردم شناسي با حضور راهنما به مسافران و زائران نوروزي معرفي مي شود.
فداييان با اشاره به اينكه بيش از 350 آثار ثبتي در اين استان وجود دارد عنوان كرد: آثار كشف شده در برخي از مكان هاي تاريخي از جمله تپه قلي درويش قدمتي از دوران عصر آهن دارند كه اين نشان دهنده قدمت تاريخي شهر قم است.
مسئول كميته اماكن و موزه هاي ستاد تسهيلات نوروزي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم عنوان كرد : يگان حفاظت ميراث فرهنگي همه روزه به منظور جلوگيري از دستبرد به ميراث فرهنگي كه هويت ملي كشور است نظارت و بازرسي از اماكن تاريخي را در دستور كار دارد تا از هرگونه تخلف احتمالي جلوگيري كند.
وي در عين حال با تاكيد بر حفظ و نگهداري از آثار تاريخي كه سرمايه ملي هستند از مردم درخواست كرد تا در بازديد از اين اماكن از نوشتن يادگاري و يا آسيب زدن به اين آثار پرهيز كنند.
/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها