بازديد معاون عمراني استانداراز طرح هاي نورزي هلال احمر آذربايجان غربي

اروميه- ايرنا- معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي از نحوه ارائه خدمات تلاشگران جمعيت هلال احمر در راستاي اجراي طرح هاي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي استان بازديد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، تقي كهوريان روز شنبه در جريان اين بازديد كه مصادف با آخرين روز سال 1394 بود، با حضور در پايگاه امداد و نجات جاده اي شهيد كلانتري اروميه از نزديك با اقدامات صورت گرفته توسط ستاد طرح هاي ملي نوروزي هلال احمر استان و كميته هاي مختلف آن آشنا شد.
كهوريان در حاشيه اين بازديد گفت: فعاليت هلال احمر آذربايجان غربي گسترده و متنوع است و نيروهاي اين جمعيت براي انجام عمليات امدادي و ارائه خدمات به مسافران نوروزي آماده شده اند.
وي افزود: بر اساس گزارش و بررسي هاي صورت گرفته هلال احمر آذربايجان غربي امسال نيز همانند سال هاي قبل آمادگي كامل براي استقبال از مسافران نوروزي و پاسخگويي و مديريت حوادث احتمالي را دارد.
كهوريان گفت: امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر گرانبهاترين ايام سال را به دور از خانواده در حال كمك و ياري به هموطنان خود هستند و اين امر نشانگر حس انسان دوستي، ايثار و فداكاري آنهاست.
عباس سيدزكريائي مدير عامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي و جابر ثوابي معاون امداد و نجات استان نيز هر كدام به طور جداگانه اهم فعاليت هاي اين جمعيت را در ايام نوروز تشريح كردند و از بسيج كليه امكانات و نيرو هاي امدادي در طول طرح خبر دادند.
معاون عمراني استاندار و اعضاي ستاد خدمات سفر نورزي ضمن بازيد از بالگرد امدادي و تيم امداد هوايي جمعيت هلال احمر از نزديك با توانمنديهاي اعضاي تيم امداد هوايي آشنا شدند.
به گزارش ايرنا، طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند ماه سال جاري آغاز شده و تا 15 فرودين ماه سال 95 ادامه دارد.
در طول اجراي طرح نوروزي 28 پايگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سيار و 22 پست ايمني و سلامت مسافرين در جاده ها، مبادي ورودي شهرها و نقاط پر تردد آماده ارائه خدمات است.
توزيع اقلام، تجهيزات و بسته هاي امدادي، آموزشي، فرهنگي و تبليغي مورد نياز در اجراي طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي در بين 18 شعبه شهرستاني جمعيت هلال احمر استان از اهم اين اقدامات است.
7126/1905

سرخط اخبار استان‌ها