نخستين گروه از مسافران نوروزي وارد مهاباد شدند

مهاباد- ايرنا- نخستين گروه از مسافران و گردشگران نوروزي يك روز مانده به پايان سال جاري وارد شهرستان مهاباد در جنوب آذربايجان غربي شده و مورد استقبال اعضاي ستاد استقبال از مهمانان نوروزي قرار گرفتند.

مسئول اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي مهاباد در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: بر اساس آمارهاي موجود امروز يكهزار و 700 گردشگر و مهمان نوروزي از مبادي مختلف وارد اين شهرستان شدند.
آرش شهابي اضافه كرد: به علت سرما و افت ناگهاني دماي هوا در چند روز اخير تمامي اين مسافران در اماكن اقامتي سرپوشيده اسكان داده شدند.
وي اظهار كرد: از اين تعداد 750 نفر در واحدهاي اقامتي ويژه ستاد اسكان فرهنگيان، 150 نفر در واحدهاي اقامتي شهرداري و 50 نفر نيز در خوابگاه هاي دانشگاه آزاد اسلامي اسكان داده شده و مابقي نيز در مهمانسراها و هتل هاي اين شهرستان ساكن شدند.
شهابي افزود: با تلاش اعضاي ستاد تسهيلات نوروزي اين شهرستان تمامي امكانات لازم براي استقبال شايسته از گردشگران و مسافران نوروزي در اين شهرستان مهيا شده است.
وي اظهار كرد: فردا يكشنبه در نخستين روز از سال جديد نيز پيش بيني شده است تا با حضور مسئولان اين شهرستان پس از تحويل سال نو، از نخستين گردشگري كه وارد اين شهرستان مي شود با برگزاري آئين ويژه اي استقبال شود.
شهابي گفت: بيش از 15 هزار نسخه نقشه گردشگري و راهنماي مسافران شهرستان مهاباد نيز با تلاش شهرداري به چاپ رسيده است كه در چادرهايي كه در مبادي ورودي اين شهرستان برپا شده، در اختيار گردشگران قرار مي گيرد.
به گفته شهابي براي آشنايي مسافران نوروزي با آداب و رسوم مردم اين منطقه سه نمايشگاه در مناطق مختلف شهر نيز داير خواهد شد.
وي آماده باش ناوگان حمل و نقل عمومي، گشت هاي مشترك بهداشت و تعزيرات حكومتي، راه اندازي اتوبوس گردشگري و داير بودن اماكن اقامتي و جاذبه هاي گردشگري در ايام تعطيلات را از ديگر برنامه هاي اين ستاد عنوان كرد.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي شهرستان مهاباد گفت: كميته هائي شامل كميته هاي خدمات حمل و نقل، بهداشتي، سلامت و محيط زيست، امداد و نجات، انتظامي، امنيتي و ترافيكي شهر، اسكان و رفاه، نظارت و تنظيم بازار، هماهنگي امور شهرداريها و دهياريها، برنامه ريزي و آمار، ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات و اطلاع رساني نيز در همين زمينه تشكيل شده است.
آرش شهابي افزود: دستگاههاي اجرايي مختلف شهرستان با توجه به مسئوليت هايي كه دارند در قالب اين 10 كميته ساماندهي شده و برنامه هاي مختلف اين ستاد نيز به آنها ابلاغ شده است.
وي اضافه كرد: اعضاي كميته ها بايد علاوه بر برنامه هاي روزانه خود، برنامه هاي ستاد را نيز با هماهنگي و همكاري ساير دستگاهها اجرا كنند.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي شهرستان مهاباد گفت: اين ستاد برنامه هاي خود را از 25 اسفند ماه سال جاري شروع مي كند و اين برنامه ها تا 15 فروردين سال آينده تداوم خواهد داشت.
شهرستان مهاباد در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و يكي از مهمترين قطب هاي گردشگري اين استان به شمار مي رود و همه ساله ده ها هزار نفر به ويژه در ايام تعطيلات نوروزي و تابستاني اين منطقه را به عنوان مقصد سفرهاي خود انتخاب مي كنند.
بر اساس آمارهاي موجود در تعطيلات نوروزي سال 94 بيش از 150 هزار نفر اين شهر را به عنوان يكي از مقصدهاي گردشگري خود انتخاب كردند.
مهاباد در 116 كيلومتري مركز استان آذربايجان غربي واقع شده است .
6185/1905

سرخط اخبار استان‌ها