نمايشگاه هنرهاي سنتي و صنايع دستي شيراز در مجموعه فرهنگي سعدي گشايش يافت

شيراز- ايرنا- نمايشگاه هنرهاي سنتي و صنايع دستي شيراز عصر شنبه در آستانه سال نو در مجموعه فرهنگي سعدي در مجاورت آرامگاه اين شاعر بلندآوازه ايران گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، جمشيد معيني معاون توسعه مديريت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان فارس پس از افتتاح اين نمايشگاه از 41 غرفه آن بازديد كرد و بر حمايت اين اداره كل از هنرمندان صنايع دستي استان تاكيد كرد.
رئيس هيات مديره اتحاديه شركت هاي تعاوني صنايع دستي استان فارس در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: در اين نمايشگاه، حاصل تلاش هنرمندان صنايع دستي استان از جمله گليم و گبه، آينه كاري، دستبافت هاي داري، سفال و سراميك، سنگ تراشي و زيورآلات، نقاشي روي شيشه و بلور و ... در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفته است.
اكبر حق پرست هدف از برپايي اين نمايشگاه را ارائه و عرضه هنر استان فارس به مسافران نوروزي دانست و افزود: اين نمايشگاه تا 12 فروردين 95 در مجموعه فرهنگي سعدي پذيراي بازديدكنندگان است.
وي ادامه داد: نمايشگاه هاي مشابهي از صنايع دستي استان فارس همزمان با تعطيلات عيد نوروز در آرامگاه حافظ و بازار سراي مشير براي بازديد مسافران نوروزي مهيا شده است.
نمايش گوشه اي از توانمندي هاي هنرمندان استان در كارگاههاي ستاد بازسازي عتبات عاليات نيز از بخش هاي نمايشگاه برپا شده در مجموعه فرهنگي سعدي است.
در اين نمايشگاه همچنين آثار هنرمندان فارس در زمينه هاي نقاشي روي شيشه، مينا كاري، همجوشي شيشه، سراجي سنتي، لباس محلي و ... در معرض ديد عموم قرار گرفته است.
برگزاري مسابقه شعر خواني با حضور كودكان و شهروندان شيرازي و گردشگران اين شهر از ديگر بخش هاي جالب توجه بازديدكنندگان در بازديد از آرامگاه سعدي است.
مشرف الدين مصلح بن عبدالله شيرازي مشهور به «سعدي» در اوايل سده هفتم هجري قمري در شيراز به دنيا آمد. سعدي شيرازي، بزرگترين شاعري است كه پس از فردوسي در آسمان ادب فارس درخشيده است و هنوز نيز مي درخشد. وي در سال 690 هجري قمري در شيراز درگذشت و آرامگاه وي امروز از نقاط پربازديد گردشگري استان فارس تلقي مي شود.
2027/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها