وزیر اطلاعات :انتخابات هفتم اسفند، بهترین دستاورد سال 94 است

شیراز- ایرنا- وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بهترین دستاورد سال 94را انتخابات هفتم اسفند عنوان كرد كه با مشاركت 62 درصدی مردم كشور در یك فضای كاملا مناسب برگزار شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی شنبه در جمع مردم شهر وراوی بیان كرد: در برخی انتخابات های گذشته علاوه بر شور و نشاط برخی التهابات منطقه ای در جریان انتخابات مشاهده می شد ولی در این انتخابات به بركت هوشیاری دستگاههای نظارتی ، امنیتی ، اطلاعاتی و قضایی و نیروهای مختلف از جمله سپاه، بسیج ،انتظامی و وزارت اطلاعات و كشورخوشبختانه شاهد هیچگونه التهاب و یا مساله امنیتی نبودیم .
علوی اظهار داشت: جریان های ضد انقلاب، تكفیری و تروریستی قصد داشتند با توطئه هایی اقدامات و انفجارهایی در كشور انجام داده تا فضای انتخابات كشور را نا امن و حضور مردم در پای صندوق های رای را كاهش دهند كه با بصیرت و دیدگان بیدار سربازان گمنام امام زمان(عج) تمام توطئه های دشمنان خنثی شد و انتخابات ما با شور و مشاركت بالا انجام شد.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود اضافه كرد: سال 94 برای دولت سال سختی بود چرا كه كشور آخرین سالهای تحریم را طی می كرد .
وی ادامه داد: در سالجاری صادرات و قیمت نفت به حداقل رسیده بود و انواع كارشكنی ها توسط دشمنان ایران از جمله اسراییل و عربستان بر كشور وارد شده بود .
علوی با بیان اینكه این سختی ها برای مردم دستاورد ارزشمندی داشت عنوان داشت: حل مساله هسته ای، برداشتن تحریم ها، حضور ایران در معاملات هسته ای جهانی، به رسمیت شناختن حق ایران در برخورداری از غنی سازی - تحقیقات و توسعه هسته ای از دستاوردهای مهم برای كشور و مردم بود.
وی گفت: تا پیش از تحریم ها در كشور 800 هزار بشكه نفت صادر می شد اما در حال حاضر صادرات نفت در كشور به یك میلیون و 400 هزار بشكه رسیده كه وزارت نفت در تلاش است این میزان را به 2 میلیون بشكه برساند.
شهر وراوی از توابع شهرستان مهر در فاصله 424كیلومتری جنوب شیراز مركز استان فارس قرار دارد.
5054

سرخط اخبار استان‌ها