۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۲۵
کد خبر: 82007903
T T
۰ نفر
زمین لرزه شدیدی بخش هایی از دریای كارائیب را تكان داد

تهران - ایرنا - زمین لرزه ای به قدرت 6 درجه در مقایس ریشتر روز شنبه مجمع الجزایر آنتیگوآ و باربودا در آب‌های دریای كارائیب در آمریكای لاتین را لرزاند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از واشنگتن به نقل از مركز زلزله نگاری آمریكا، قدرت این زمین لرزه در سواحل این كشور را كه به دلیل داشتن صنعت گردشگری قوی، از رشد اقتصادی خوبی نیز برخوردار است، 6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) اعلام كرد.
این زلزله كه در ساعت 11 و 26 دقیقه به وقت گرینویچ رخ داد در عمق 24 كیلومتری زمین و در 153 كیلومتری شمال شرق 'سنت جان' پایتخت این كشور رخ داد.
این گزارش بدون اشاره به تلفات و یا خسارات احتمالی این حادثه، وقوع طوفان های موسوم به سونامی بعد از چنین زمین لرزه هایی را نیز منتفی دانست.
این كشور متشكل از چندین جزیره و دو جزیره اصلی آنتیگوآ و باربودا به پایتختی آنتیگوآ، در شمال جزایر گوادلوپ، دومینیكن، مارتینی، سنت لوسیا، باربادوس، گرانادا و ترینیداد و توباگو قرار دارد.
قاره آمریكا دیروز نیز زلزله مشابهی را در شمال در منطقه آلاسكا تجربه كرده بود.
همین خبرگزاری صبح امروز نیز به نقل از اداره تحقیقات زمین شناسی آمریكا از وقوع یك زمین لرزه به قدرت 6 و 2 دهم ریشتر در سواحل آلاسكا خبر داد بود.
این زمین لرزه ساعت 5 و 35 دقیقه عصر دیروز/ جمعه به وقت محلی (13 و 5 دقیقه به وقت گرینویچ) و در عمق 6.2 مایلی حدود 45 مایلی جنوب آلاسكا رخ داده بود.
اروپام**1378** 1583 **

سرخط اخبار جهان