۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۱۷
کد خبر: 82007898
T T
۰ نفر
پيشروي جديد ارتش سوريه با آزادي بلندي هاي استراتژيك حومه حمص

تهران-ايرنا- منابع امنيتي سوريه روز شنبه اعلام كردند كه ارتش و نيروهاي مسلح سوريه در نبرد خود عليه داعش توانستند تعدادي از كوه ها و بلندي هاي استراژيك واقع در حومه حمص را به طور كامل به كنترل خود در آورندو

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)،‌ منابع ميداني گفتند: يگان هاي ارتش و نيروهاي مسلح كشور موفق شدند در درگيري هاي خود با عناصر داعش،‌ بلندي هاي اطراف منطقه «ثنيه حيط»،‌ «ثنيه راشد»،‌ كوه «رواسي الطوال»، بلندي «كردي»،‌ كوه «جبيل» مشرف بر دو روستا در جنوب شهر حمص را از كنترل تروريست ها خارج كنند.
به گفته اين منابع،‌ نيروهاي سوري پس از درگيري هاي شديد و طولاني با عناصر تروريستي داعش،‌ مخفيگاه ها و مراكز تجمع آنها در اين بلندي ها را به طور كامل منهدم كردند و ده ها تن از داعشي ها را كشتند.
بر اساس اين گزارش،‌ يگان هاي مهندسي ارتش نيز اقدام به خنثي و پاكسازي همه بمب ها و بسته هاي انفجاري كه داعشي ها در مسير نيروهاي ارتش كار گذاشته بودند،‌ كردند.
در همين حال رسانه هاي خبر از كشته شدن «طه الدندشي» مشهور به «ابو محمد اللبناني» يكي از تروريست هاي داعش در عمليات ارتش در شهر تدمر در مركز سوريه خبر داد.
بر اساس اين گزارش نيروهاي ارتش با همراهي نيروهاي مردمي و پشتيباني جنگنده ها طي چند روز گذشته حملات گسترده اي را عليه ترويست ها در حومه شرقي حمص انجام دادند و روز گذشته (جمعه) موفق شدند بلندي «العرين» نزديك شهر «التمثيل» در شمال غرب تدمر را به كنترل كامل خود در آورند و خسارت هاي جاني و مالي سنگيني به تروريست هاي مستقر در اين منطقه وارد كنند.
از سوي ديگر،‌ منابع آگاه سوري به سانا گفتند: يگان هايي از ارتش با موشك هاي هدايت شونده دو خودروي جنگي تروريست هاي داعش را در جنوب شهر دير الزور هدف قرار دادند و منهدم كردند.
بر اساس اين گزارش يگان هاي ارتش نيمه هفته گذشته داعشي ها را در ميدان نفتي «التيم» و «المعهد التقاني» محاصره كردند و با به هلاكت رساندن شماري از تروريست ها، بسياري از مخفيگاه ها و ادوات جنگي آنها را منهدم كردند.
سانا افزود: گروه تروريستي داعش براي تامين منابع مالي خود بر اساس توافقاتي با تركيه، نفت سوريه را از ميدان نفتي «التيم» و ميدان هاي نفتي مجاور به اين كشور قاچاق مي كند و گزارش ها حاكي از آن است كه رجب طيب اردوغان رييس جمهوري تركيه و خانواده او نيز در اين امر، دست دارند.
نيروهاي ارتش سوريه همچنين يك مركز تجمع تروريست هاي داعش را در روستاي «البغيليه» در شمال غرب شهر دير الزور هدف قرار دادند و آن را به همراه خودروي جنگي تروريست ها منهدم كردند.
شمار زيادي از تروريست هاي داعش در ماه ژنويه (بهمن) سال جاري وارد روستاي «البغيليه» شدند و با تخريب ده ها باب منزل ساكنان اين روستا در جنايتي وحشتناك 300 تن از اهالي آن را كه اغلب شان زن و كودك بودند به قتل رساندند.
از آغاز بحران سوريه، تروريست هاي داعش با بهره برداي از ناامني در اين كشور وارد سوريه شدند. اين گروه تروريستي تكفيري با كمك برخي از كشورهاي منطقه و حمايت هاي همه جانبه اين كشورها، بخش هايي از شمال شرقي سوريه را اشغال كرده و شهر رقه را به عنوان مركز خود انتخاب كردند. آنها تاكنون جنايت هاي زيادي در حق مردم اين كشور از جمله سربريدن افراد ، تجاوز و غارت مرتكب شدند.
خاورم**9329**1599

سرخط اخبار جهان