بشار اسد: پیروزی سوریه وهمپیمانانش درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی متعادل كمك می كند

بیروت – ایرنا - « بشار اسد» رییس جمهور سوریه تاكید كرد كه « پیروزی ملت سوریه و همپیمانان آن درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی بسیار متعادل و عادلانه در رویاروئی با تلاش های استعمارگران غربی و مزدوران آنها در منطقه منجر خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بشار اسد روز شنبه در دیدار دكتر«كمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی در دمشق، خاطرنشان كرد كه استعمارگران غربی و مزدوران آنها درصدد تحمیل ارده خود كه متناقض با منافع ملت های منطقه است، می باشند.
وی در این دیدار كه « محمدرضا رئوف شیبانی» سفیر ایران در سوریه هم حضور داشت، تصریح كرد كه اما ملت های منطقه تلاش دارند تا ضمن حفظ حاكمیت و تحقق حقوق خود، سرنوشت خود و كشورشان را به دست خودشان رقم بزنند.
رئیس جمهور سوریه اظهارداشت: ایستادن كشورهای دوست و در راس آنها ایران و سوریه در كنار سوریه در عرصه های نظامی و سیاسی سهم زیاد و موثری در تقویت پایداری سوری ها در جنگ علیه تروریسم داشته است.
بشار اسد تاكید كرد: حمایت كشورهای دوست به ملت سوریه كمك كرده است تا امنیت و ثبات را به كشورشان بازگردانند و شرایط مناسبی را برای آنها فراهم كرده تا بتوانند آینده خود و كشورشان را رقم بزنند.
بشار اسد و دكتر خرازی در این دیدار آخرین تحولات در سوریه و به ویژه در خصوص « توقف عملیات جنگی» و گسترش دایره آشتی های ملی در چند منطقه سوریه و چند مرحله گفت وگوها در ژنو مذاكره كردند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی هم بر حمایت ایران از سوریه در رویاروئی با تروریسم تكفیری مورد حمایت برخی كشورهای خارجی و روند سیاسی تاكید كرد و گفت كه این سیاست راهبردی و ثابت ایران است.
دكتر خرازی اظهارداشت: رهبریت جمهوری اسلامی ایران معتقد است هدف اصلی پشت سر هجمه های سخت و شدید علیه سوریه ، ضربه زدن به نقش محوری آن در جبهه مقاومت است.
وی صبح چهارشنبه در نخستین ایستگاه خود در این سفر دوره ای وارد لبنان شد و با مقامات سیاسی و مذهبی و نخبگان و كارشناسان این كشور به طور جداگانه گفت وگو و تبادل نظر كرد.
دكتر خرازی عصر جمعه از طریق مرز زمینی لبنان و سوریه وارد این كشور شد.
خاورم **390** 1324

سرخط اخبار جهان