۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 82007894
T T
۰ نفر
حجت الاسلام قرائتی: نهادینه شدن ازدواج و نماز فساد را كاهش می دهد

مشهد- ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز گفت: با نهادینه شدن نماز و ازدواج در جامعه توسط متولیان و مسئولان، بسیاری از موارد فساد كاهش پیدا می كند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی عصر شنبه در رواق دارالحجه حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: راه غفلت را از طریق نماز و راه شهوت را از طریق ازدواج باید مسدود كرد.
وی با تاكید بر عملگرایی در دعوت فرزندان به نماز ادامه داد: والدین باید مراقب رفتار خود در دعوت فرزندان به نماز باشند و از طریق توجه به نماز، كودكان خود را تربیت كنند.
این استاد حوزه علمیه گفت: در دین اسلام سفارش به ازدواج شده در احادیث آمده هركس ازدواج كند نیمی و یا دو سوم دینش را محفوظ نگه داشته است.
وی افزود: در ایام نوروز هر انسان مومن می تواند به عنوان مبلغ دین اسلام در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش كند، خانواده ها باید با توجه به اهمیت نماز در دید و بازدید ها فرهنگ نماز را در بین جوانان و نوجوانان ترویج كنند.
حجت الاسلام قرائتی در ادامه همچنین گفت: در قرآن كریم به اهمیت بخشش خطاهای دیگران سفارش زیادی شده است، بخش خطاهای دیگران گناهان انسان را از بین می برد و آرامش را به ارمغان می آورد.
وی افزود: امروزه بسیاری از رفتارهای ناصحیح در جامعه رواج پیدا كرده اما ما باید در قبال زیاد شدن بدی، خوبیها را در جامعه افزایش دهیم.
رئیس ستاد اقامه نماز درخصوص تاثیر لقمه حلال بر تربیت فرزندان نیز گفت: لقمه حلال در تربیت فرزندان نقش بسزایی دارد زیرا امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به دشمنانشان فرمودند 'لقمه حرام در شكم شماست كه سخنان مرا درنمی یابید.'
7489/1858