حجت الاسلام قرائتي: نهادينه شدن ازدواج و نماز فساد را كاهش مي دهد

مشهد- ايرنا- رئيس ستاد اقامه نماز گفت: با نهادينه شدن نماز و ازدواج در جامعه توسط متوليان و مسئولان، بسياري از موارد فساد كاهش پيدا مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين محسن قرائتي عصر شنبه در رواق دارالحجه حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: راه غفلت را از طريق نماز و راه شهوت را از طريق ازدواج بايد مسدود كرد.
وي با تاكيد بر عملگرايي در دعوت فرزندان به نماز ادامه داد: والدين بايد مراقب رفتار خود در دعوت فرزندان به نماز باشند و از طريق توجه به نماز، كودكان خود را تربيت كنند.
اين استاد حوزه علميه گفت: در دين اسلام سفارش به ازدواج شده در احاديث آمده هركس ازدواج كند نيمي و يا دو سوم دينش را محفوظ نگه داشته است.
وي افزود: در ايام نوروز هر انسان مومن مي تواند به عنوان مبلغ دين اسلام در راستاي ترويج فرهنگ نماز تلاش كند، خانواده ها بايد با توجه به اهميت نماز در ديد و بازديد ها فرهنگ نماز را در بين جوانان و نوجوانان ترويج كنند.
حجت الاسلام قرائتي در ادامه همچنين گفت: در قرآن كريم به اهميت بخشش خطاهاي ديگران سفارش زيادي شده است، بخش خطاهاي ديگران گناهان انسان را از بين مي برد و آرامش را به ارمغان مي آورد.
وي افزود: امروزه بسياري از رفتارهاي ناصحيح در جامعه رواج پيدا كرده اما ما بايد در قبال زياد شدن بدي، خوبيها را در جامعه افزايش دهيم.
رئيس ستاد اقامه نماز درخصوص تاثير لقمه حلال بر تربيت فرزندان نيز گفت: لقمه حلال در تربيت فرزندان نقش بسزايي دارد زيرا امام حسين(ع) در ظهر عاشورا به دشمنانشان فرمودند 'لقمه حرام در شكم شماست كه سخنان مرا درنمي يابيد.'
7489/1858

سرخط اخبار استان‌ها