مسافران نوروزي در ايلام رايگان تست قند خون و فشار خون مي شوند

ايلام - ايرنا- مدير عامل جمعيت هلال احمر ايلام گفت: مسافران نوروزي در اين استان بصورت رايگان تست قند خون و فشار خون مي شوند.

محمد سليماني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اجراي طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزي در كنار ارايه خدمات ارايه شده اين طرح بصورت رايگان از مسافران تست قند خون و فشار خون انجام خواهد شد.
وي ادامه داد: در اجراي اين طرح كه از 25اسفندماه آغاز شده 900 نفر از اعضاي جوانان اين جمعيت مافران و ميهمانان در اين استان را راهنمايي و در اين راستا 27 پست ثابت و سيار در ورودي و خروجي شهرهاي استان ايلام داير شده تا ضمن راهنمايي مسافران بسته هاي فرهنگي شامل بروشور نقشه جغرافياي استان و نكات ايمني را بين آنها توزيع كنند.
وي همچنين با اشاره به طرح داوطلب يار امداد اين جمعيت در نوروز 95 گفت: در اين طرح نيز پزشكان، پرستاران و بهياران در پايگاه هاي امداد و نجات جاده اي مستقر و خدمات امدادي به مسافران نوروزي ارائه مي كنند.
مدير عامل جمعيت هلال احمر ايلام با اشاره به اجراي طرح امداد و نجات جاده اي اين جمعيت در تعطيلات نوروزي تاكيد كرد: در اجراي اين طرح علاوه بر 11 پايگاه جاده اي ثابت مستقر در جاده هاي ارتباطي استان، پنج پايگاه ديگر نيز به صورت سيار راه اندازي مي شود.
سليماني يادآور شد: 40 دستگاه خودرو نجات، آمبولانس و پشتيبان نيز به همراه يك هزار و 280 نفر روز امدادگر در اين پايگاه ها مستقر مي شوند و تا 15فروردين سال آينده نسبت به ارائه خدمات امداد جاده اي به مسافران نوروزي اقدام كنند.
وي با بيان اينكه علاوه بر اين، دو پايگاه كوهستاني نيز در جاده هاي ارتباطي نقاط مرتفع و كوهستاني اين استان مستقر مي شوند به به گفته وي، از اين شمار هشت پايگاه در قالب طرح سحاب با عنوان سامانه حركت امدادي بشر دوستانه با استفاده از دوچرخه خدمات امدادي و فرهنگي را به مسافران نوروزي در جاده هاي ارتباطي ارائه حواهند كرد.
سليماني از استقرار بالگرد اين جمعيت از سوم فروردين ماه سال آينده در مركز اين استان با هدف تسريع در عمليات امدادرساني سوانح احتمالي جاده اي و كاهش تلفات حوادث خبر داد.
وي اظهار كرد: بر اساس زمان بندي اعلام شده از سوي جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران اين بالگرد از سوم فروردين به مدت يك هفته در اين استان مستقر است تا در صورت نياز امدادرساني به حوادث در كوتاهترين زمان ممكن انجام شود.
اجراي طرح هاي امداد نوروزي و راهنمايي مسافران نوروزي همه ساله با هدف كاهش تلفات جاده اي و ارائه خدمات به مسافران تعطيلات نوروزي همزمان با سراسر كشور در اين استان اجرا مي شود.
7171/6034

سرخط اخبار استان‌ها