امكانات براي پذيرايي از مهمانان نوروزي در چابهار به 2 برابر افزايش يافت

چابهار- ايرنا- رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي چابهار گفت: با اقدامات و هماهنگي هاي انجام گرفته امسال براي پذيرايي و اسكان مهمانان نوروزي تمام امكانات در اين منطقه به 2 برابر افزايش پيدا كرده است.

به گزارش ايرنا حامدعلي مباركي روز شنبه در نشست ستاد خدمات اجرايي سفرهاي نوروزي چابهار اظهار داشت: آب و هواي مناسب و بهاري و موقعيت جغرافيايي بندر چابهار سبب شده بسياري از گردشگران اين منطقه را براي سفرهاي نوروزي انتخاب كنند.
وي گفت: نوروز امسال 21 عنوان برنامه متنوع فرهنگي، هنري و ورزشي در سطح منطقه آزاد چابهار برگزار مي شود تا مهمانان لحظات خوشي را داشته باشند.
وي افزود: براي خدمات رساني مطلوب به گردشگران و مهمانان نوروزي، 13 كميته اجراي برنامه ها در اين منطقه تشكيل شده است.
مديرعامل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: تمام بوستان ها، سفره خانه هاي سنتي، مكان هاي تاريخي و تفريحي، فضاي سبز، هتل و رستوران ها، پلاژهاي ساحلي تيس و ليپار آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي هستند.
مباركي گفت: بازارچه صنايع دستي و نمايشگاه آثار هنرمندان سيستان و بلوچستان در منطقه آزاد چابهار راه اندازي شده است تا گردشگران بتوانند محصولات توليدي منطقه را به عنوان سوغات هديه ببرند.
وي گفت: 10 سفره هفت سين در سطح منطقه آزاد چابهار جانمايي شده است.
وي بيان كرد: جشنواره ويژه نوروز و جنگ هاي شادي با حضور هنرمندان بومي و مطرح كشوري همراه با ساز و دهل سيستاني و بلوچستاني هر شب در چابهار برگزار مي شود.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد تجاري- صنعتي چابهار گفت: برگزاري رقابت هاي چهارجانبه كريكت، تفريحات دريايي در سواحل شني و ماسه اي، جشن از طلوع تا غروب اقيانوس، تور چابهارگردي، رقابت شترسواري، رالي خانوادگي و رقابت ماهگيري با قلاب از ديگر برنامه هاي ويژه نوروز در چابهار است.
چابهار در 700 كيلومتري جنوب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان و در سواحل درياي عمان (مكران) واقع شده است.
3043/3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها