۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۳۷
کد خبر: 82007854
T T
۰ نفر
دیوار مهربانی به رم هم رسید

رم-ایرنا- دیوار مهربانی كه برای نخستین بار در شهر مقدس مشهد و در ایران ابداع شد، اكنون به شهر رم پایتخت ایتالیا نیز رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا از رم، در یكی از خیابان های شمالی شهر رم دیوار مهربانی به همت دانشجویان رشته ادبیات ایتالیایی و مدرسه بین المللی 'IB Art ' با همكاری والدین دانشجویان و هنرمندان و بر اساس الگوی دیوار مهربانی ایران شكل گرفت.
برروی این دیوار جمله معروف 'آن چیزی را كه نیاز نداری بگذار و آن چیزی را كه نیاز داری بردار' نوشته شده است. بر روی دیوار مهربانی هدایایی از سوی افراد ناشناس آویزان شده و افراد نیازمند می توانند بدون اینكه چیزی درخواست كنند، از آن استفاده كنند.
بر اساس نخستین سرشماری در شهر رم، درسال 2014 میلادی 3276 فقیر بی خانمان در پایتخت ایتالیا زندگی می كردند كه امروز جمعیت آنها به 5 هزار نفر می رسد، افراد فقیری كه در خیابان ها زندگی می كنند ونیاز به پتو ، لباس، صابون، كفش، جوراب و خیلی لوازم دیگر دارند. همچنین سالمندان و بازنشستگان كم بضاعتی نیز در رم زندگی می كنند كه فقرای جدید محسوب می شوند.
پیشتر نیز در یكی از خیابان های شهر پارما در شمال ایتالیا و بر روی یك سیم میان دو دیوار دو ساك حاوی البسه، غذا، كفش، كتاب و دارو برای افراد نیازمند و فقیر آویزان شده است.
بر روی كاغذی روی این دیوار به زبان های مختلف، از عربی تا انگلیسی و از فرانسوی تا گویش محلی شهر پارما، عبارت «اگر نیاز نداری بذار، اگر نیاز داری بردار» نوشته شده است. ایده این دیوار برای نخستین بار در شهر مشهد در شمال شرق ایران بوجود آمد و بتدریج و با كمك شبكه های اجتماعی به شهرهای دیگر ایران كشیده شد. دیوارهای مهربانی در تهران نیز بتدریج افزایش یافته و پس از گذشت چند هفته تا چین، برزیل و ایتالیا نیز كشیده شد.
اروپام**461 ** 1583 **

سرخط اخبار جهان