۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۴
کد خبر: 82007848
T T
۰ نفر
30 مزدور عربستانی در استان تعز كشته شدند

تهران-ایرنا- منابع امنیتی یمن روز شنبه اعلام كردند كه ارتش و نیروهای مردمی یمن طی درگیری با مزدوران عربستانی در استان تعز،‌ 30 تن از آنها را كشتند.

به گزارش پایگاه خبری شبكه المسیره،‌ یك منبع امنیتی یمن گفت: درگیری های شدیدی میان ارتش و نیروهای مردمی با مزدوران عربستانی و عناصر القاعده در منطقه «الضباب» در استان تعز به وقوع پیوست.
این منبع كه اشاره ای به نامش نشده است،‌ افزود: نیروهای یمنی موفق شدند طی این درگیری ها 30 مزدور عربستانی از جمله «محمد العونی» فرمانده نظامی دشمن در تعز را به هلاكت برسانند و خسارت های سنگینی به ادوات و تجهیزات جنگی آنها وارد كنند.
این در حالی است كه روز گذشته (جمعه) نیز نیروهای یمنی مراكز تجمع و تجهیزات جنگی نیروهای عربستانی در منطقه «الوازعیه» در استان تعز را گلوله باران كردند كه در اثر آن شماری از مزدوران عربستانی كشته شدند.
ارتش و نیروهای مردمی یمن هفته گذشته نیز موفق شدند در عملیاتی در استان بیضا واقع در مركز یمن 85 نفر از مزدوران عربستان را اسیر كنند.
یمن حدود یكسال است كه با حمله زمینی، ‌هوایی و دریایی عربستان و متحدانش روبه رو است كه در اثر آن هزاران یمنی كشته،‌ زخمی یا آواره شدند.
به عقیده كارشناسان،‌ در این جنگ نابرابر كه در مقابل دیدگان محافل جهانی در حال انجام است، بسیاری از تاسیسات و نهادهای حیاتی و اساسی یمن از بین رفته و این جنگ نتیجه ای جز كشتار و ویرانی در پی نداشته است.
خاورم**9329** 1583**