۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۳
کد خبر: 82007847
T T
۰ نفر
آزاد راه تهران - قم پر تردد ترین مسیر استان قم

قم - ایرنا - معاون حمل و نقل اداره كل حمل و نقل و پایانه های قم آزاد راه تهران – قم را به عنوان پرترددترین راههای ارتباطی استان در روز جمعه عنوان كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از ستاد خبریِ ستاد تسهیلات زائران قم، محمد حسن كلهری روز شنبه در جلسه كمیته اجرایی این ستاد ابراز داشت: بزرگراه قم – سلفچگان، سلفچگان – راهجرد و آزاد راه قم – كاشان رتبه های بعدی پر تردد ترین راههای ارتباطی استان قم را در این روز به خود اختصاص داده اند.
وی ادامه داد: مجموع ورود خودروها به سطح شهرقم در این روز 141 هزار خودرو بوده است كه شاهد رشد 1.8 درصدی تردد نسبت به روز مدت مشابه در سال گذشته بودیم همچنین در سطح استان این آمار بالغ بر 152 هزار خودرو گزارش شده است كه در این زمینه نیز از افزایش هشت درصد ورودی به استان قم در مقایسه با آمار سال گذشته را مشاهد می كنیم .
معاون اداره كل حمل و نقل و پایانه های استان قم ابراز داشت : سرعت متوسط تردد در محورهای برون شهری 87 كیلومتر بر ساعت در روز جمعه اعلام شده است.
وی یادآور شد: ساعت اوج تردد مسرهای ارتباطی برون شهری در روزجمعه طی ساعت های 11 الی 12 بوده است.
كلهری هم چنین سهم خودروهای سبك در تردد های روز گذشته را 89 درصد و وسایل نقلیه سنگین را 11 درصد اعلام كرد.
قم دارای هشت راه ارتباطی اصلی و چهار راه فرعی است كه از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ كیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول 87 كیلومتر، جاده قدیم قم - كاشان، آزاد راه قم –كاشان به طول 104 كیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول 173 كیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراك به طول 136 كیلومتر اشاره كرد.
استان قم در شاهراه ارتباطی 17 استان كشور قرار گرفته است.
ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر استان قم فعالیت خود را از 27 اسفندماه آغاز كرده و تا 15 فروردین ماه سال آینده آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی است.
7408/ 6133/ 1539