۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۷
کد خبر: 82007841
T T
۰ نفر
پيام استاندار هرمزگان به مناسبت نوروز 1395

بندرعباس - ايرنا- استاندار هرمزگان باصدور پيامي فرا رسيدن عيد نوروز 95 را به مردم اين استان تبريك گفت.

متن پيام جاسم جادري كه روز شنبه ازسوي روابط عمومي وامور بين الملل استانداري هرمزگان به ايرنا ارسال شده بدين شرح است.
بسم الله الرحمن الرحيم
يا مُقلّبَ القلوبِ و الأبصار
يا مُدبِّرَ الليلِ و النَّهار
يا مُحوِّلَ الحَولِ و الأحوال
حوِّل حالَنا إلي أحسنِ الحال
از همه سوي جهان جلوه او مي‌بينم
جلوه اوست جهان كز همه سو مي‌بينم
چون به نوروز كند پيرهن از سبزه و گل
آن نگارين همه رنگ و همه بو مي‌بينم
'شهريار'
بي‌گمان نوروز؛ سرمايه بزرگ و باستاني ايرانيان است كه از پس قرن‌ها و از لابلاي تلاطم‌هاي تاريخي وارده بر پيكره فرهنگ و ساختار اين مملكت، امروز به عنوان يك جشن و رسم كه مداومت برگزاري آن در دنيا بي‌نظير بوده و در قامت يك سرمايه معنوي و فرهنگي از دل تاريخ به دست بشر متمدن اين عصر رسيده و به ميراثي باستاني براي جهانيان تبديل شده است.
ميراثي كه به دست ايرانيان و از عمق انديشه‌هاي توحيدي آنان متبلور و جان يافته و در قالب جشن‌هايي همانند نوروز كه سراسر پيام‌آور صلح و دوستي هستند، امروز حوزه تمدني دنيا را نيز متاثر كرده است.
ما ايرانيان كه همواره بر صلح و دوستي با جهانيان تاكيد ورزيده‌‌ايم، طي سال 94، يك بار ديگر به واسطه تدابير دولت اميد و رهنمودهاي مقام معظم رهبري توانستيم در حوزه بين‌المللي و داخلي دستاوردهاي قابل تاملي داشته باشيم، تا از اين رهگذر بتوانيم نوروز امسال را متفاوت‌تر از هر زماني با اميد بيشتر به آينده به جشن بنشينيم.
وقايع و اتفاقات سياسي و اجتماعي سال 94 كه در قالب اجراي برجام و رقم زدن حماسه دو انتخابات بزرگ توسط مردم فهميم و شريف به دست آمد، مقدمه‌اي است براي جهش و توسعه روز افزون كشور در سال 95، و اين در حاليست كه نه تنها كارشناسان و صاحب‌نظران داخلي بلكه‌ امروز اغلب موسسات جهاني معتبر تحقيقاتي و دست‌اندركار در امور اقتصادي و توسعه‌اي معتقدند سال جاري ميلادي، سال شكوفايي و حركت سريع ايران در حوزه‌هاي مختلف خواهد بود.
جا دارد، ضمن تبريك فرا رسيدن سال نو و نوروز باستاني به ايرانيان سراسر جهان و هرمزگاني‌هاي شريف كه نقش‌شان به عنوان پاسبانان و صيانت‌كنندگان از دروازه طلايي اقتصاد ايران بيش از هر زماني پررنگ‌تر شده است، همه را در اين سال نو به تلاش و همت براي ساختن ايراني آباد و سرافراز و قدرتمند در تمامي حوزه‌ها با كمك دولت تدبير و اميد فرا بخوانيم.
همچنين با توجه به ظرفيت‌هاي بالاي گردشگري و تجاري اين استان جنوبي، و تسهيلات ايجاد شده براي رفاه هر چه بيشتر گردشگران در ايام نوروز و ساير ماه‌هاي سال، جا دارد از تمامي هموطنان براي سفر و حضور در اين استان بي‌نظير دعوت به عمل آوريم.
جاسم جادري
استاندار هرمزگان
6048

سرخط اخبار استان‌ها