عارف: امیدوارم در سال95 دولت با همكاری مجلس دهم گام های بلندی برای شكوفایی كشور بردارد

تهران- ایرنا- منتخب مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای مجلس در پیامی ضمن تبریك سال نو گفت: امیدوارم در سال ٩٥ دولت با همكاری مجلس دهم، گام‌های بلندی برای شكوفایی اقتصاد و مقابله با فقر، فساد، تبعیض و كاهش آسیب‌های اجتماعی بردارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، محمدرضا عارف در پیام نوروزی خود افزود: نوروز كه هر ساله در آغاز فصل بهار توسط میلیون‌ها انسان از حوزه تمدنی ایران باستان و غرب آسیا تا مركز و جنوب آن، بالكان و دیگر مناطق دنیا به‌ویژه در ایران سرافراز جشن گرفته می‌شود، پیام‌آور احترام، درك متقابل و صلح برای همه مردان و زنان است.
در بخش دیگر این پیام آمده است: نوروز هرچند تمثیلی از حضور پر بركت بهار و آمدن سالی جدید و سرشار از امید و نشاط است، اما بی‌شك در ورای این مفهوم اشاره‌گر سنت دیرپا و فرهنگ بی‌بدیل صلح‌طلبی، مهربانی، انسان‌دوستی و خدامحوری ملت بزرگ و سرفراز ایران اسلامی است.
در ادامه این پیام آمده است: برای ایرانیان عید نوروز موسم جشنی است كه عصاره آن كنار گذاردن دشمنی‌ها، كدورت‌ها و نامهربانی‌هاست. هزاران سال است كه پیام صلح و نوع‌دوستی شما مردم غیور در شكل این جشن بزرگ، بشریت را مبهوت خود ساخته و نام ایرانی مسلمان را در سراسر جهان با انسان‌دوستی توحیدی، اعتقاد قلبی به ضرورت حاكمیت صلح و آرامش و تلاش برای دستگیری محرومان و مستضعفان عالم قرین می‌سازد.
عارف در بخش دیگری از پیام نوروزی خود یادآورشده است: در سالی كه گذشت حوادث تلخ و شیرینی در كشور ما رخ داد كه بی‌شك یكی از تلخ‌ترین آن، درگذشت شماری از حجاج ایرانی در حادثه دهشتناك منا بود كه بر خودم واجب می‌دانم بار دیگر با خانواده‌های درگذشتگان ابراز همدردی كنم. برخی از بزرگان ما در طول سال گذشته از میان ما رفتند كه برای همه این عزیزان علو درجات را از خداوند سبحان مسألت دارم.
در ادامه این پیام آمده است: به نظر می‌رسد در كنار همه موفقیت‌های ملت و دولت ایران در سال گذشته، به سرانجام رسیدن پرونده هسته‌ای ایران بعد از نزدیك به ١٢ سال، اتفاق مبارك و شیرینی بود كه صلح‌طلبی ملت ایران را به اثبات رساند.
عارف در پیام نوروزی خود گفت: باید از همه كسانی‌كه در به سرانجام رسانیدن این پرونده تلاش كردند به‌ویژه از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، پشتیبانی ملت بزرگوار از تیم مذاكره‌كننده هسته‌ای و دیپلما‌ت‌های زبده و پرتلاش مان تشكر و قدردانی كنم.
وی در بخش دیگری از پیام خود با اشاره به انتخابات گفت: انتخابات هفتم اسفند نیز بی‌شك یكی دیگر از دستاوردهای شیرین و ماندگار برای نظام بود. مشاركت كم‌نظیر مردم بزرگوار ما در این انتخابات مطمئنا پشتوانه محكمی برای نظام اسلامی است و امید می‎رود مسئولان قدردان این مردم وظیفه شناس باشند.
بر خودم واجب می‌دانم از خواهران و برادران اصلاح‌طلبم در سراسر كشور به‌ویژه بزرگان اصلاح‌طلب كه مردم را برای حضور و مشاركت حداكثری در انتخابات دعوت كردند و سهم بسزایی در خلق این حماسه داشتند تشكر و قدردانی كنم و ان شالله در مرحله دوم انتخابات نیز شاهد حضور بانشاط مردم در انتخابات باشیم.
سیام**1058 ** 2023

سرخط اخبار سیاست