جريمه دو و نيم ميليارد ريالي براي واحدهاي صنفي گران فروش در فارس

شيراز- ايرنا- مديركل تعزيرات حكومتي استان فارس گفت: از يك هزار و 800 مورد بازرسي صورت گرفته در طرح نظارت نوروزي اين اداره كل، 660 فقره پرونده تخلف ثبت شده است و واحدهاي صنفي متخلف از جمله گران فروشان افزون بر دو ميليارد و 500 ميليون ريال جريمه شده اند.

علي مبشري شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين آمار بازديدها و گزارش تخلف ها از 16 اسفندماه 94 و همزمان با آغاز طرح ويژه نظارتي نوروزي در استان فارس تا صبح شنبه 29 اسفند 94 را در بر مي گيرد.
وي اظهار كرد: در شهر شيراز، دو گروه بازرسي سيار تعزيرات حكومتي فارس در دو نوبت صبح و بعدازظهر به همراه بازرسان اداره هاي صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شبكه هاي بهداشت و ... بر عملكرد واحدهاي صنفي نظارت مي كنند.
مديركل تعزيرات حكومتي استان فارس گفت: اين اداره كل علاوه بر شيراز در 13 شهرستان ديگر استان نيز داراي نمايندگي است كه هر يك از اين واحدها در نوبت هاي صبح و بعدازظهر از واحدهاي صنفي اين شهرستان ها و شهرستان هاي همجوار بازديد مي كنند.
به گفته وي، طرح نظارت ويژه نوروزي بر فعاليت واحدهاي صنفي تا 15 فروردين 95 ادامه دارد.
مبشري در ادامه اين گفت و گو از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفي در قالب گران فروشي و ... ، مراتب را در تماس با شماره تلفن 09651 و يا از طريق ارسال پيامك به شماره 30009651 گزارش دهند.
وي گفت: بازرسان سازمان تعزيرات حكومتي در نخستين فرصت به گزارش هاي مردمي رسيدگي مي كنند.
2027/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها