استاندار آذربايجان شرقي: امنيت در مرزها مرهون تلاش مرزبانان دلير است

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي گفت: امنيت و ثبات موجود در مرزهاي كشور به خصوص استان ما مرهون تلاش هاي خستگي ناپذير و شبانه روزي مرزبانان دلير و شجاع است.

اسماعيل جبارزاده دقايقي قبل در آخرين روز سال 94در سفر يك روزه به شهرستان جلفا از پايانه هاي مرزي جلفا و نوردوز، پاسگاه هاي مرزي جمهوري اسلامي ايران با جمهوري هاي آذربايجان و ارمنستان بازديد كرد.
وي در نشست امنيتي شهرستان با اعضاي شوراي تامين جلفا حضور يافت و در جريان آخرين وضعيت امنيتي و اجتماعي در مرزهاي اين شهرستان قرار گرفت.
جبارزاده اظهار كرد: خوشبختانه تلاش هاي خوبي توسط مرزبانان در ايجاد امنيت و ثبات در مرزهاي استان و به خصوص شهرستان جلفا ايجاد شده و مرزبانان غيور با جانفشاني و دليرمردي ضمن حفظ و حراست از مرزها، در مقابله با قاچاق كالا و ارز نيز نقش آفريني شايسته اي مي كنند.
وي، از مرزنشينان به عنوان مرزداران اصلي كشور ياد كرد و گفت: بايد زمينه توسعه اقتصادي و بهبود معيشتي مرزنشينان را فراهم كنيم و خوشبختانه در اين راستا قدم هاي خوبي برداشته شده است.
استاندار آذربايجان شرقي، مرزهاي شهرستان جلفا را امن ترين مرزها در كشور بيان كرد و دستيابي به اين افتخار را مرهون همدلي، تعامل و همراهي تمامي دستگاه هاي ذيربط و نيز مرزنشينان با مرزبانان دانست.
جبارزاده همچنين در جمع خبرنگاران بازديدهاي امروز را در راستاي بررسي وضعيت پاسگاه هاي مرزي و ضرورت تقويت نقاط ضعف در اين پاسگاه ها بيان كرد.
وي اظهار كرد: تجهيز و تقويت پاسگاه هاي مرزي مستقر در مرز جلفا با جمهوري هاي آذربايجان و ارمنستان اولويت كاري استان در سال 95 بوده و در اين راستا منتظر تخصيص اعتبارات ملي نخواهيم ماند.
استاندار آذربايجان شرقي در خصوص سئوالي مبني بر طرح ساحل سازي و اجراي طرح هاي گردشگري در سواحل رودخانه ارس، گفت: در اين خصوص با احترام به طرف مقابل و اجراي دقيق قوانين و مقررات مرزي با مصوبه شوراي عالي مرزي كشور نسبت به اجراي طرح هاي گردشگري و ساحل بندي اقدام خواهد شد.
جبارزاده در ادامه سفر يك روزه خود به شهرستان جلفا، از پايانه مرزي نوردوز واقع در مرز ايران با ارمنستان بازديد و توصيه هاي لازم براي دستگاه هاي متولي در مرز به منظور خدمات مطلوب به اتباع خارجي و ايراني در گذر از مرز ارايه كرد.
جبارزاده پيش از حضور در اين نشست، با حضور در يادمان شهداي مرزباني و اداي احترام به شهداي مدفون در مرز ايران - نخجوان به مقام والاي شهدا اداي احترام كرد.
وي همچنين با حضور در مرز جلفا – نخجوان (پل چوبي) از نزديك در جريان آخرين وضعيت تردد مسافران قرار گرفت و از مرزبانان مستقر در اين پاسگاه با اهداي هدايايي تقدير كرد.
تقدير از خانواده مرزبان شهيد فرج زاده و مرزنشين نمونه، حضور در چند پاسگاه مرزي و بازديد از پاسگاه پل آهني از ديگر برنامه هاي سفر يك روزه استاندار آذربايجان شرقي به شهرستان مرزي جلفا بود.
شهرستان جلفا از طريق پايانه مرزي نودروز با جمهوري ارمنستان و از طريق پايانه جلفا با جمهوري خودمختار نخجوان ارتباط زميني دارد.
اين شهرستان با 56 هزار نفر جمعيت در 125 كيلومتري تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7222/3038/6183

سرخط اخبار استان‌ها