۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۹
کد خبر: 82007813
T T
۰ نفر
اردن از نصب دوربین مداربسته در مسجدالاقصی طی روزهای آتی خبر داد

تهران – ایرنا – سخنگوی دولت اردن از نصب دوربین های مداربسته ظرف چند روز آینده در محوطه مسجدالاقصی در بیت المقدس اشغالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، محمد المومنی سخنگوی دولت اردن جمعه شب در یك شبكه تلویزیونی این كشور خبر نصب دوربین های مداربسته در بیت المقدس را اعلام كرد.
بر اساس این گزارش، نصب دوربین های مداربسته در بیت المقدس قرار بود ماه ها قبل انجام شود، اما به دلیل اختلاف نظر میان اردن و رژیم صهیونیستی بر سر محل نصب این دوربین ها، اقدام مذكور به تعویق افتاد.
رژیم صهیونیستی خواستار نصب دوربین در همه نقاط مسجدالاقصی، از جمله داخل مساجد است، اما اردن كه تولیت این مكان مقدس را بر عهده دارد، تنها موافق نصب دوربین های مداربسته در محیط های باز است تا تخلف های نظامیان صهیونیست را در برخورد با فلسطینیان ثبت كند.
المومنی تصریح كرد كه امان به طرح خود پایبند است و دوربین های مداربسته فقط در مناطق باز مسجدالحرام نصب خواهند شد.
نظامیان صهیونیست به صورت مكرر در همراهی با صهیونیست های شهرك نشین حریم مسجدالاقصی را نقض می كنند و نمازگزاران را هدف حمله های فیزیكی و هتاكی های لفظی قرار می دهند.
كرانه باختری و بیت المقدس طی ماه های اخیر صحنه افزایش اعتراض فلسطینیان به اقدامات سركوبگرانه رژیم صهیونیستی و توطئه این رژیم درباره تقسیم زمانی و مكانی مسجدالاقصی بوده است.
از زمان آغاز انتفاضه سوم معروف به انتفاضه قدس در اكتبر (مهرماه) گذشته تاكنون دست كم 201 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست كشته شده اند.
خاورم**9156 ** 1583 **