۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۳
کد خبر: 82007810
T T
۰ نفر
55 هزار و 878 هزار مسافر نوروزي  در  قم اسكان يافتند

قم- ايرنا- مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم گفت: 55 هزار و 878 هزار زائر و مسافر نوروزي از 24 الي 28 اسفندماه دراين استان اسكان داده شدند.

عيسي رضايي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از اين تعداد 47 هزار و 101 نفر درمدارس ،سه هزار و 880 نفر در واحدهاي اقامتي استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و خانه مسافر ومابقي در بوستانها اسكان يافتند.
وي از برپايي چهار پايگاه اطلاع رساني اسكان براي مسافران نوروزي در اين استان خبر داد واظهار داشت: كارشناسان اين اداره كل در پايگاههاي فرمانداري، بلوار بهار، عوارضي كاشان و عوارضي قم- تهران مستقر شده و راهنماي زائران هستند.
رضايي ادامه داد: زماني كه زائران و مسافران نوروزي به اين پايگاه ها مراجعه كنند كارشناسان آنها را به سمت هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و خانه مسافرها هدايت مي كنند تا با اطلاع از وضعيت واحدهاي اقامتي و نحوه خدمت رساني به آنها مراجعه كنند.
وي همچنين از نظارت واحدهاي اقامتي خبر داد و گفت: سه اكيپ روزانه تاسيسات گردشگري بازديد مي كنند كه فعاليت آنها به صورت مشترك با مركز بهداشت، اداره كل تعزيرات حكومتي و اداره نظارت بر اماكن عمومي فرماندهي انتظامي استان قم و همكاري انجمن بين راهي، پذيرايي و گردشگري انجام مي شود.
ستاد تسهيلات زائران و خدمات سفر استان قم فعاليت خود را از 27 اسفندماه آغاز كرد و تا 15 فروردين ماه سال آينده آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزي است.
درحال حاضر چهار هزار كلاس در در قالب 400 واحد آموزشي براي اسكان مسافران نوروزي در نظر گرفته شده و 400 نمازخانه و 70 سالن ورزشي نيز براي اسكان اضطراري از سوي ستاد اسكان ستاد تسهيلات و خدمات سفر استان قم ترتيب يافته است.
هفت پايگاه ثابت در نواحي مختلف شهر كار اسكان مسافران را بر عهده دارند.
همچنين 110 واحد هتل و هتل آپارتمان، 160 واحد خانه مسافر و130 مجتمع بين راهي و تفريحي به مسافران و زائران نوروزي خدمات ارائه مي دهند.
/8138/ 6133/ 5054

سرخط اخبار فرهنگ